Top 5 wąsaczy

-

Spodziewaliście się na Dzień Ojca topki najlepszych, najciekawszych, najfajniejszych bądź naszych ulubionych ojców? No to was zaskoczymy. Nic takiego nie będzie miało miejsca! Zamiast tego przygotowaliśmy zestawienie wąsaczy, którzy swoim majestatycznym zarostem skradli nasze serca. Bo czy jest coś bardziej męskiego niż wąs? No i prawda jest taka, że każdy tata kiedyś się tak nosił. Nie wierzycie? Zerknijcie do starych albumów!
Ron Swanson

Nie istnieje serialowa postać z bardziej majestatycznym wąsem, niż bohater serii Parks and Recreation Ron Swanson, w którego wciela się Nick Offerman. Owłosienie tegoż można uznać za przykład idealnego, modelowego wręcz, na którym wszyscy powinni się wzorować. Estetyczny, gęsty wąs Rona jest nie tylko ozdobą jego poważnej twarzy, ale także synonimem męskości, stanowczości i stoickości oraz niezwykłej pewności siebie i świadomości swej zarąbistości.

Wąs nie pyta, wąs rozumie. Bierzcie przykład z Rona Swansona.

Top 5 wąsaczy

Jurko Bohun

Jurko… Zawadiacki kozak o płomiennym spojrzeniu, który rozpalał serca wielu niewiast. Buntowniczy, niepokorny, nieokiełznany. O głowę przerastał poczciwego Jana Skrzetuskiego i wyboru Heleny nie mogłam długo zrozumieć. Jego wąs rasowego kozaka nadawał mu tylko jeszcze bardziej łobuzerskiego charakteru. Dłuższy, zachodzący na brodę, lekko podkręcony na końcach. Gdy trzeba – elegancko ułożony i z klasą dopełniający wizerunku. Gdy nie trzeba – lekko potargany od wymachiwania mieczem. Łobuz kocha najmocniej, a z takim wąsem, to już w ogóle.

Top 5 wąsaczy

Mordecai

Choć w filmie Gwyneth Paltrow mało co nie zwymiotowała przez wąsy męża, ja osobiście uważam, że Johnny Depp wygląda świetnie w Bezwstydnym Mordecaiu. Tytułowy bohater został wykreowany przez Kyrila Bonfiglioli’ego jako satyra brytyjskiej arystokracji, zatem Mordecai ma wszystkie te cechy, których powstydziłby się każdy gentleman… Ponadto protagonista szczyci się wąsem, na widok którego każdy śmieje się w głos! Kto nie widział filmu, niech szybko nadrabia zaległości!

Top 5 wąsaczy

Hercules Poirot

Hercules Poirot – jedna z najbardziej znanych postaci Cesarzowej Kryminału, Agathy Christie – to emerytowany oficer belgijskiej policji (nazbyt często mylony z Francuzem!). Skończony dżentelmen, zawsze doskonale ubrany, mający savoir-vivre we krwi, zaprzęgający „małe, szare komórki” do zadań godnych mitycznego Herkulesa właśnie. Zamiłowanie do symetrii, porządku i pogarda dla tuzinkowości. Hobby? Psychologia zbrodni. I… ach! Te wąsy! Kiedy myślę „Hercules Poirot” to widzę niewielkiego wzrostem lecz wielkiego duchem mężczyznę w stroju dandysa, o jajowatej głowie, z doskonale wypielęgnowanymi wąsami – jego znakiem rozpoznawczym. Bo, jak sama Lady Mallowan pisała:

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″](…) he had the finest moustache in England![/perfectpullquote]

 

Michał Wołodyjowski

Pan Michał, najszlachetniejszy ze wszystkich rycerzy Rzeczypospolitej, gotów do największego poświęcenia dla niej! I do tego świetnie włada szablą, jeździ na koniu i akceptuje zapędy swej małżonki do zachowywania się zupełnie nie jak dama. Potrafi przywołać do porządku grupę wojaków większych od siebie, a nawet w walce utrzymuje wyprostowaną postawę, co w porównaniu z innymi bohaterami — którzy młócą szablą, jak cepem — wygląda świetnie i groźnie. Ale przyznaję, że ogromną zasługę w obecności Małego Rycerza na tej liście ma odtwarzający go świetny aktor, Tadeusz Łomnicki. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie nikogo innego, kto tak bardzo pasowałby do tej roli.

 

BONUS
Zorro (z 1957 roku)

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby szczwanego lisa. Zorro, czyli Don Diego de la Vega, w czarnym stroju i masce, wyruszał na niebezpieczne misje (wraz ze swym wiernym towarzyszem Tornado), by walczyć z niesprawiedliwością i chronić tyranizowanych mieszkańców Kalifornii. Ten charakterystyczny wąsik zauroczył córki, matki, a nawet i babcie. O bohaterze marzyła praktycznie cała damska populacja kolonii (męska podziwiała i patrzyła z zazdrością), a ja ani trochę się temu nie dziwię!

Top 5 wąsaczy

Przystojny banita, oprócz powalającej aparycji (ten uśmiech <3), ujmował kobiety gracją, umiejętnością posługiwania się bronią, jak również dobrocią i aurą tajemnicy, którą wokół siebie roztaczał. Poznałam go w dzieciństwie i mimo upływu lat, nadal znajduje się na mojej liście najprzystojniejszych. Świetna rola Guy’a Williamsa, który już zawsze będzie dla mnie najlepszym Zorro.

 


Topkę przygotowały dla was: Adrianna Rakowska (Ron Swanson), Karolina Żebrowska (Jurko Bohun), Wiktoria Mierzwińska (Mordecai), Anka Misztal (Hercules Poirot), Karolina Małas (Michał Wołodyjowski) i Patrycja Jankowska (Zorro).

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu