Top 5 książek o łowcach

-

To dość niebezpieczny zawód – pozbywanie się wszelkich demonów i bestii zagrażających życiu zwykłych ludzi. Każde starcie może być tym ostatnim, łowca musi przygotować się na najgorsze – nawet pożegnanie się z tym światem. Nic dziwnego, że z takim zapałem oglądamy seriale czy filmy o łowcach i czytam książki, gdzie ci wojownicy stawiają czoła niebezpieczeństwu.

Jakiś czas temu przedstawiliśmy wam zestawienie top 5 seriali o łowcach, dziś wracamy z kolejną topką, tym razem wzięliśmy na tapet książki.

Książki z cyklu Żniwiarz Pauliny Hendel

Zacznijmy od młodzieżowej pozycji z polskiego podwórka, czyli serii Pauliny Hendel. To naprawdę dobry cykl – nie tylko trzyma w napięciu i znajdziemy w nim ciekawych bohaterów, których losy chcemy śledzić, ale liźniemy nieco mitologii słowiańskiej i zanurzymy w świat demonów z piekła rodem. Paulina dokładnie wie, jak stworzyć interesującą i intrygującą fabułę, potrafi dostarczyć nam dawkę emocji, a jej historia okazuje się z tomu na tom lepsza.

Top 5 książek o łowcach
@Czwarta Strona
Książki z cyklu Dary anioła Cassandry Clare

Tę pozycję, i inne skupione na przedstawieniu akcji w świecie pełnym Nocnych Łowców, znają pewnie widzowie serialu Shadowhunters, który u nam można oglądać na platformie Netflix. To właśnie ta seria stała się podstawą do nakręcenia produkcji Freeform. Wprawdzie serial już dawno odszedł od wydarzeń w niej przedstawionych, jednak sporo osób to właśnie jego przedkłada nad papierową wersję. Świat, w którym Nefilim trzymają pieczę nad bezpieczeństwem ludzi, choć nie tylko, zyskał sobie spore grono wielbicieli. Nie dziwota, że Clare co chwilę wydaje kolejną pozycję, której bohaterami są właśni Nocni Łowcy. Najlepsze jak do tej pory pozostają jednak Dary anioła.

Top 5 książek o łowcach
@MAG
Książki z cyklu Akademia wampirów Richelle Mead

Tym razem coś ze świata wampirów. Mamy tutaj krwiopijców królewskiej krwi, ich obrońców i tych, którzy pragną zabijać kogo popadnie. To lekka młodzieżówka z wątkami miłosnymi, nie są one jednak nachalne i przesłodzone, pełna akcji i interesujących bohaterów. Któż nie lubi Rose? Ta zadziorna bohaterka zrobi wszystko, byle tylko uratować bliskie jej sercu osoby – nawet gdyby miała to przypłacić własnym życiem.

Top 5 książek o łowcach
@Nasza Księgarnia
Dwa światy Jennifer L. Armentrout

Więcej o książce wchodzącej w skład nowej serii Jennifer L. Armentrout możecie przeczytać w jej recenzji. Warto nadmienić, że jest to pozycja, którą powinni docenić miłośnicy Akademii wampirów. Pomiędzy tymi dwom seriami istnieje sporo podobieństw, niektórzy stwierdzą, że Armentrout garściami czerpie z prozy Mead. Coś w tym jest. To jednak nie oznacza, że ta książka okazuje się wtórna i nudna. Wręcz przeciwnie.

Top 5 książek o łowcach
@Filia
Książki z cyklu Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego

Jak można nie wspomnieć o nim – Wiedźminie. Przecież to byłoby niewybaczalnym grzechem, nawet pokuta i żal za popełnione zło nie zmazałby przewinienia. Tego jegomościa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nakręcono o nim serial (obecnie powstaje kolejny, zabrał się za niego Netflix), powstały gry o przygodach łowcy, mamy także książki Sapkowskiego. Niektórzy uważają, że to najlepsze powieści polskiej fantastyki. Jedno jest pewne – nie warto zadzierać z Geraltem.

To nie koniec pozycji, w jakich występują motyw łowców. Niebawem zaprezentujemy wam jeszcze filmowe zestawienie.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu