To koniec „Domu grozy: Miasta Aniołów”

Dopiero co na nasze ekrany trafił pierwszy sezon spin-offu Dom grozy: Miasto Aniołów (ang. Penny Dreadful: City of Angels), a już teraz Showtime daje znać wszystkim widzom, że się nim nie nacieszą.

Jak donosi Variety, postanowiono skasować produkcję. Oznacza to, że drugi sezon niestety nie powstanie. Jest to o tyle dziwna sytuacja, gdyż pierwsza seria otrzymała w większości pozytywne recenzje. Dodatkowo, poza zdawkowym oświadczeniem Showtime, zawierającym informację o anulowaniu Miasta Aniołów oraz krótkie podziękowania dla twórców, obsady i całej ekipy, stacja nie zaoferowała żadnych wyjaśnień.

Fabuła serialu rozgrywała się w 1938 roku w Los Angeles – miejscu i czasie silnie wypełnionymi meksykańsko-amerykańskim folklorem i rosnącym napięciem w społeczeństwie. Centrum wydarzeń stanowił konflikt pomiędzy bohaterami związanymi z istotą zwaną Santa Muerte a tymi sprzymierzonymi z samym Diabłem.

Dom grozy: Miasto Aniołów pokazywał miks paranormalnej rzeczywistości tamtych czasów, jednocześnie tworząc nowe mity i dylematy moralne.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu