„The Whale” – Brendan Fraser powraca!

Znany serii Mumia aktor powraca na salony w nowej produkcji! 

Cieszący się dużym uznaniem powrót Brendana Frasera znajduje się na pierwszym planie pierwszego zwiastuna The Whale, najnowszego filmu reżysera Darrena Aronofsky’ego (Requiem dla snu, Czarny łabędź) i A24.

Whale opowiada o Charliem (Fraser), nauczycielu angielskiego cierpiącym na otyłość, który postanowił zajeść się na śmierć. Jego ból i nieszczęście wynikają z porzucenia i śmierci jego homoseksualnego kochanka, co prowadzi do chronicznego objadania się. Tymczasem Charlie stara się nawiązać kontakt ze swoją 17-letnią córką, graną przez ulubienicę fanów Stranger Things, Sadie Sink. Teraz ważący 600 funtów (około 272kg) mężczyzna ma ostatnią szansę na odkupienie.

Produkcja spotkała się z entuzjastycznymi recenzjami dotyczącymi występu Frasera, który zdobył sześciominutową owację na stojąco na Festiwalu Filmowym w Wenecji, co doprowadziło aktora do łez. Pokazy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i Londyńskim Festiwalu Filmowym przyniosły podobne owacje na stojąco dla Frasera. Dla wielu znawców Oscara, Fraser jest za tę rolę faworytem w kategorii najlepszego aktora.

ŹródłoVariety
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu