„The Minecraft Movie” – poznaliśmy datę premiery filmu

0
Od pewnego czasu w sieci krążą informacje na temat filmu Minecraft, bazującego na popularnej grze. Dzisiaj poznaliśmy pierwsze konkrety.

Za kamerą filmu, który powstaje dla studia Warner Bros., zasiada Peter Sollett, który ma w swoim dorobku takie produkcje jak: Tytuł do praw, Nick i Norah czy Raising Victor Vargas.

Na oficjalnej stronie poświęconej tej popularnej grze zamieszczono dokładną datę premiery kinowej wersji. Film The Minecraft Movie wkroczy do kin 4 marca 2022 roku. Twórcy zapewniają, że cały ten czas w pełni wykorzystają na nakręcenie produkcji w jak najwyższej jakości. Ma także on różnić się od pierwowzoru.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] Film będzie zupełnie inny niż gra komputerowa (w przeciwnym razie oglądalibyśmy go w bardzo niskiej rozdzielczości). Jest jedna wspólna rzecz. Otóż chcemy stworzyć tę produkcję, podobnie jak i grę, z myślą o Was. Inspirują nas niezliczone rzeczy, ale żadna aż tak bardzo, jak codzienna niezwykła praca naszej społeczności w Minecraft. [/perfectpullquote]

Fabuła filmu pełnometrażowego skupi się na nastoletniej dziewczynie, która wraz z grupą poszukiwaczy przygód będzie chciała ocalić swój piękny świat przed zniszczeniem ze strony smoka.


Źródło: Screen Rant
Grafika: The Verge