„The Girl Who Loved Tom Gordon” zostanie zekranizowana

0
Proza Stephena Kinga chyba nigdy nie znudzi się twórcom filmów i seriali. Co i rusz słyszymy albo czytamy o tym, że kolejna książka Mistrza Grozy zostanie przeniesiona na mały lub duży ekran. I dziś znowu przychodzimy do was z taką informacją.

Jaka pozycja tym razem wpadła w oko filmowcom? Ta o dość ciekawym tytule, czyli The Girl Who Loved Tom Gordon. Filmem zainteresowała się Chris Romero, która połączy siły z Royem Lee, Jonem Bergiem i Ryanem Silbertem, by stworzyć obraz. Producentem wykonawczym będzie natomiast Andrew Childs.

Główną bohaterką powieści jest młoda dziewczyna, Trisha McFarland, która gubi się podczas wspinaczki w górach. Dziewięciolatka błąka się po lesie przez dziewięć dni, jest przerażona i zagubiona. Podczas poszukiwań drogi powrotnej bohaterka doświadcza halucynacji. Jedną z nich jest pojawienie się jej idola – Toma Gordona.

Stephen King mówi:

Jestem szczęśliwy, że moja książka zostanie zekranizowana, i że zaangażowała się w to firma George’a. Chris pracowała długo i ciężko, by ten projekt wypalił.