„The Essex Serpent” – Tom Hiddleston w trailerze serialu

Apple TV+ opublikowało zwiastun nowego serialu limitowanego The Essex Serpent, w którym będziemy mogli zobaczyć między innymi Toma Hiddlestona.

Miniseria śledzi losy niedawno owdowiałej Cory, która, uwolniwszy się od pełnego przemocy małżeństwa, przenosi się z wiktoriańskiego Londynu do miasteczka Aldwinter w Essex. Zmiana ta wynika z zaintrygowania kobiety lokalnym przesądem na temat Węża z Essex – mitycznego stworzenia, które rzekomo powróciło w okolice. Cora spróbuje zbadać krążące plotki, które wzbudzają w mieszkańcach przerażenie. Zwiastun poniżej rzuca również nieco światła na zakazany romans pomiędzy wdową a pastorem miasteczka.

The Essex Serpent wyreżyserował Clio Barnard, a scenariusz wyszedł spod pióra Anny Symon. Oprócz Hiddlestona, w serialu wystąpią Claire Danes w głównej roli, Frank Dillane, Hayley Squires, Jamael Westman i inni.

Sześcioodcinkowy serial zadebiutuje na Apple TV+ 13 maja – wówczas na platformę trafią dwa pierwsze epizody. Kolejne będą pojawiać się co tydzień.

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu