„The Crown” zakończy się na 5. sezonie. Kto zagra królową?

0
Serial The Crown, opowiadający historię brytyjskiej rodziny królewskiej, zakończy się na 5. sezonie. Poznaliśmy nazwisko kolejnej odtwórczyni królowej Elżbiety.

Pomysłodawca serialu, brytyjski reżyser i scenarzysta Peter Morgan (Ostatni król Szkocji, Kochanice króla, Rush), pierwotnie planował zrealizowanie 6. sezonów (60 odcinków). Jednak po rozpoczęciu prac nad 5. odsłoną serii doszedł do wniosku, że będzie to odpowiedni moment, aby zakończyć opowieść.

Jestem bardzo podekscytowany, bo mogę potwierdzić, że w roli Jej Królewskiej Mości w 5. sezonie, który jest zarazem ostatnim, wystąpi Imelda Staunton. 5. sezon wprowadzi „The Crown” w XXI wiek.

– przekazał Morgan w rozmowie z Variety.

W ostatnim sezonie w królową Elżbietę wcieliła się fenomenalna Olivia Colman. Teraz, zgodnie ze słowami twórcy, pałeczkę po niej przejmie Imelda Staunton (Harry Potter, Czarownica, Szepty).

Uwielbiam oglądać „The Crown” od samego początku. Jako aktorce sprawiało mi przyjemność oglądanie tego, jak Claire Foy i Olivia Colman dodawały do scenariuszy Petera Morgana coś wyjątkowego. To wielki honor móc dołączyć do takiego zespołu i pracować z nimi do końca serii.

– tak aktorka skomentowała swój casting.

Dokładna data premiery 4. sezonu The Crown nie jest znana. Na pewno ma zadebiutować na Netflixie w 2020 roku.