Taylor Swift The Eras Tour w IMAX i wielkie premiery filmowe

Głośne premiery i Taylor Swift – tak rozpoczyna się weekend 13 października w Cinema City.  Piątek należeć będzie do muzycznej gwiazdy – tego dnia pokazany zostanie koncert Taylor Swift The Eras Tour, który Cinema City wyświetla także w kinach BNP Paribas IMAX. Premierowo zobaczymy filmową adaptację Chłopów Reymonta, zrealizowaną przez twórców nominowanego do Oscara Twojego Vincenta. Dla najmłodszych na ekrany Cinema City wchodzi Psi Patrol: Wielki film, a wśród pozostałych nowości filmowych znajdą się dramat Poprzednie życie, thriller Niebezpieczny kochanek oraz ukraińska komedia romantyczna Miłość bez umowy.

Muzyczne wydarzenia w Cinema City

Taylor Swift The Eras Tour od 13 października, także w BNP Paribas IMAX.

Nagranie koncertowe z szóstej już trasy koncertowej artystki, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory z wszystkich jej dotychczasowych albumów, także najnowszego „Midnights”. Na widzów czekają aż 44 piosenki wokalistki. Nagrany koncert trwa ponad trzy godziny i jest podróżą przez różne muzyczne epoki. Bilety, w tym do kin IMAX, dostępne są na www.cinema-city.pl/filmy/taylor-swift-the-eras-tour.

Premiery filmowe 13 października

Psi Patrol: Wielki film. W każdym wieku potrzebujemy swoich superbohaterów. Najmłodsi widzowie mają słynny psi zespół do zadań specjalnych. Tym razem, kiedy w Adventure City rozbije się magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zostaną obdarzone supermocami. Dla Skye, najmniejszej członkini zespołu, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybiorą gorszy obrót, gdy wróg piesków, Humdinger, łączy siły z szalonym naukowcem, aby przejąć moce. Los Adventure City wisi na włosku, więc dzielne pieski będą musiały wkroczyć do akcji i powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Film w Cinema City pokazywany będzie w ramach Oferty Rodzinnej, w której dorośli płacą za bilet tyle, co dzieci.

Chłopi. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. W filmie wystąpili m. in. Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietelica, Ewa Kasprzyk, a za reżyserię odpowiadają Dorota Kobiela-Welchman i Hugh Welchman.

Poprzednie życie. Historia miłości rozgrywająca się na przestrzeni 20 lat, pomiędzy Nowym Jorkiem a Seulem. Przyjaciele w dzieciństwa odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym i spędzają ze sobą wspólnie jeden tydzień. Romantyczną i wzruszającą opowieść wyreżyserowała Celine Song.

Niebezpieczny kochanek. Młoda dziewczyna, studentka, dorabia pracując w kinie. To tam spotyka kilkanaście lat od niej starszego miłośnika filmów. Ich rozmowa szybko zaczyna przypominać flirt, a następnie przeradza się w angażującą i ekscytującą wymianę SMS-ów. Ich relacja jest coraz bliższa romansu, aż wymyka się spod kontroli. Dziewczyna, choć oczarowana partnerem, zaczyna wyczuwać z jego strony zagrożenie. Pewnego wieczoru zdarzy się coś, co zmieni ich życie na zawsze.

Hity kinowe w przedsprzedaży:

Już wkrótce w kinach pojawi się najnowsze dzieło Martina Scorsese z udziałem Leonardo DiCaprio i Roberta De Niro Czas krwawego księżyca. Bilety na ten film, w tym do sal BNP Paribas IMAX, dostępne są na www.cinema-city.pl/filmy/czas-krwawego-ksiezyca. Z wyprzedzeniem można kupować też bilety na indyjskie widowisko akcji Ganapath poprzez  www.cinema-city.pl/filmy/ganapath.

Jonas Kaufmann at Arena di Verona 29 października, wieczór operowy w Cinema City

Wielkie gwiazdy operowego świata – tenor Jonas Kaufmann, sopranistka Sonya Yoncheva i baryton Ludovic Tézier – wystąpiły w sierpniu tego roku w słynnym starożytnym amfiteatrze w Weronie, by uczcić 100-lecie odbywającego się tam co lato legendarnego Festiwalu Operowego. W programie uroczystej gali, oprócz wielkich arii operowych, znalazła się też lżejsza muzyka z operetek i musicali oraz muzyka filmowa Hansa Zimmera i Ennia Morricone. Bilety na kinowe pokazy tego wydarzenia dostępne są na stronie  www.cinema-city.pl/filmy/jonas-kaufmann-at-arena-di-verona.  

Pełny repertuar filmów i wydarzeń na stronie www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu