Stacja The CW zamówiła seriale „Katy Keene” i „Nancy Drew”

0
Od pewnego czasu w sieci krążyły informacje o tym, że The CW przymierza się do produkcji dwóch nowych seriali. Teraz stacja potwierdziła te pogłoski, zamawiając pierwsze sezony.

Serial Katy Keene to spin-off produkcji Riverdale. W tytułową rolę wcieli się Lucy Hale (Słodkie kłamstewka). Produkcja opowie o bohaterce znanej z komiksów Archie Comics, która wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w Nowym Jorku. Marzy im się, aby odnieść sukces na Broadwayu, wybiegu lub w studio nagraniowym.

W obsadzie zobaczymy także Ashleigh Murray, która w Riverdale wcielała się w postać piosenkarki Josie. Serial przygotowują Roberto Aguirre-Sacasa i Michael Grassi (Riverdale).

W przyszłym sezonie zobaczymy także nową wersję historii młodzieżowej o tytułowej detektyw Nancy Drew. Bohaterkę (Kennedy McMann) poznamy kiedy kończy szkołę średnią, ale zamiast jechać na studia, musi zmierzyć się z rodzinną tragedią. Nancy znajdzie się w środku śledztwa w sprawie morderstwa i zacznie odkrywać tajemnice, o których nie miała pojęcia.

Serial przygotowują Noga Landau (The Magicians) oraz Josh Schwartz i Stephanie Savage (Plotkara).