Powstanie nowa wersja filmu „Czarny Książę”

0
W przygotowaniu jest nowa wersja filmu Czarny Książę na podstawie klasycznej powieści Anny Sewell. Poznaliśmy nazwiska pierwszych aktorek, które dołączyły do produkcji.

Pierwsza, najbardziej popularna adaptacja filmu Czarny Książę (ang. Black Beauty) zadebiutowała na dużym ekranie w 1994 roku. Jeszcze wcześniej historia doczekała się serialu The Adventures of Black Beauty, który emitowany był w latach 1972–1974. Teraz postanowiono powrócić do tej klasycznej powieści.

Jak podaje portal The Hollywood Reporter, Ashley Avis (Adolescence) przygotuje scenariusz do nowej odsłony filmu. W obsadzie zobaczymy zdobywczynię Oscara Kate Winslet (Titanic) oraz Mackenzie Foy (Dziadek do orzechów i cztery królestwa).

Powstanie nowa wersja filmu "Czarny Książę"
Mackenzie Foy | Kate Winslet

Czarny Książę to wzruszająca historia życia i śmierci opowiedziana z perspektywy młodego konia. Wiedzie on szczęśliwe życie z przyjaciółmi w wiejskiej rezydencji, do momentu, gdy jego właściciel musi wyjechać, a zwierzęta trafiają do innych gospodarstw. Nie zawsze tych dobrych. Film ukazuje nam ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt, które dla wielu osób są jedynie przedmiotami, istniejącymi tylko po to, aby służyć człowiekowi.