„Small Axe” – pięć filmów w jednym trailerze

Amazon Prime Video wydało właśnie zupełnie nowy zwiastun nadchodzącej antologii pięciu dramatów Steve’a McQueena Small Axe. Poznaliśmy również daty premier wszystkich obrazów. Filmy opowiadać będą o wydarzeniach z życia zwykłych ludzi, którzy wykazali się odwagą, wiarą i siłą by przezwyciężyć niesprawiedliwość i osiągnąć coś nieprzemijającego.

Pierwszy ukaże się tytuł Mangrove – 20 listopada 2020. Film opowiadać będzie historię grupy czarnych aktywistów, którzy starli się z londyńską policją podczas protestów w 1970 roku, oraz szeroko nagłośnionego procesu, który później nastąpił. Proces ten był pierwszym sądowym uznaniem zachowań motywowanych nienawiścią rasową w Metropolitan Police.

Następnie zobaczymy Lovers Rock27 listopada 2020.  Obraz ten to fikcyjna historia miłosna osadzona w latach 80. W produkcji występują: Amarah-Jae St. Aubyn, Micheal Ward, Shaniqua Okwok i Kedar Williams-Stirling.

Za kolejne siedem dni pojawi się tytuł:  Education. Produkcja ta opowie o problemach związanych z dojrzewaniem 12-letniego Kingsleya (Kenyah Sandy), który fascynuje się astronautami i rakietami. Kiedy Kingsley zostaje wezwany do gabinetu dyrektora za to, że przeszkadza w klasie, odkrywa, że został wysłany do szkoły dla dzieci ze „specjalnymi potrzebami”.

11 grudnia będziemy mogli zobaczyć kolejny obraz: Alex Wheatle. Film ten bazując na faktach pokazuje prawdziwą historię wielokrotnie nagradzanego pisarza Alexa Wheatle’a (Sheyi Cole), od małego chłopca do jego wczesnych dorosłych lat.

Ostatni tytuł pojawi się 18 grudnia i będzie to  Red, White, and Blue. Tytuł opowiada prawdziwą historię Leroya Logana (John Boyega), młodego naukowca medycyny sądowej, który pragnie zrobić więcej niż tylko pracować samotnie w laboratoriu. Kiedy widzi, że jego ojciec zostaje zaatakowany przez dwóch policjantów, czuje potrzebę powrotu do dziecięcych ambicji w naiwnej nadziei na zmianę rasistowskich postaw społeczeństwa.

 

ŹródłoCOMINGSOON
GrafikaCOMINGSOON
Weronika Penar
Weronika Penarhttps://recenzowniaksiazkowa.blogspot.com/
Z zawodu behawiorystka i badaczka kociego zachowania -  nic co kocie, nie jest jej obce. Z zamiłowania czytelniczka dobrych kryminałów i książek przygodowych, kinomaniaczka i ciągła podróżniczka. Jeśli nie biega na swojej uczelni, nie uczy studentów lub nie czyta pod kocem książek, to na pewno podróżuje, szukając swojego miejsca w świecie.

Popularne w tym tygodniu