Sherlock w spódnicy – rozpoczęto zdjęcia do filmu „Enola Holmes” z Millie Bobby Brown i Heleną Bonham Carter

0
Studia Legendary Pictures i Warner Bros. Pictures oficjalnie ogłosiły, że rozpoczęto zdjęcia w Londynie do filmu Enola Holmes.

Reżyserią zajmuje się nagrodzony BAFTĄ Harry Bradbeer, a w głównej roli zobaczymy gwiazdę serialu Stranger Things, wcielającą się w Nastkę Millie Bobby Brown. Jej bohaterka, Enola Holmes, to dużo młodsza siostra Sherlocka, jednak równie inteligentna, co sam detektyw.

Film zostanie oparty na serii powieści młodzieżowych Nancy Springer Enola Holmes Mysteries. Fabuła skupiać się będzie oczywiście na Enoli, której matka tajemniczo znika w dzień jej szesnastych urodzin. Nastolatka szuka pomocy u braci – Mycrofta i Sherlocka, jednak szybko orientuje się, iż są oni bardziej zainteresowani wysłaniem jej do szkoły z internatem, niż rozwiązaniem zagadki. Bohaterka ucieka zatem do Londynu, gdzie rozpoczyna własną, detektywistyczną karierę, zawsze będąc o krok przed Sherlockiem.

W obsadzie produkcji nie zabraknie także innych sław, takich jak Helena Bonham Carter, która wcieli się w matkę Enoli, Eudorię, Henry Cavill jako Sherlock Holmes oraz Sam Claflin w roli Mycrofta Holmesa.

Za scenariusz odpowiada Jack Thorne, a producentami zostali Mary Parent, Alex Garcia i Paige Brown. Producentami wykonawczymi są Michael Dryer i Ali Mendes.

U nas prawa do wydania książki ma Poradnia K. 

Wydawnictwo zakupiło prawa do serii sześciu książek o Enoli Holmes, które ukazują się w mistrzowskim tłumaczeniu Elżbiety Gałązki; będą to kolejno:
Sprawa leworęcznej lady
The Case of the Bizarre Bouquets
The Case of the Peculiar Pink Fan
The Case of the Cryptic Crinoline
The Case of the Gypsy Goodbye.