Doktor Watson w świetle reflektorów

Doktor John Watson wychodzi z cienia swego przyjaciela. Świat filmu i małego ekranu widział już sporo kryminalnych zagadek rozwiązywanych z perspektywy Sherlocka Holmesa w których dr Watson przedstawiany był jedynie jako pomocnik detektywa. Jednak tym razem to on będzie grał pierwsze skrzypce. 

CBS ogłosiło nową serię skupiającą się na przeżyciach doktora bez jego detektywistycznego kompana. Scenariusz serialu bez ogródek zatytułowanego Watson zostanie napisany przez Craiga Sweeny’ego, który pełnił rolę producenta wykonawczego kilku sezonów Elementary serii CBS, która dodała nowoczesnego charakteru uwielbianej postaci, jaką jest Sherlock Holmes.

W ostatnich odcinkach Elementary Holmes sfingował własną śmierć mając na celu obalenie Odina Reichenbacha. Jednak w najnowszej produkcji CBS będzie bawić się ideą faktycznego uśmiercenia Sherlocka Holmesa. Watson zostanie czasowo osadzony rok po śmierci Holmesa z rąk jego największego przeciwnika Moriarty’ego i skupi się na powrocie Watsona do kariery medycznej jako szef kliniki zajmującej się leczeniem rzadkich chorób.

Watson został przez twórców opisany jako dramat medyczny z wyraźnym motywem śledczym. Pozwoli nam śledzić losy Watsona, gdy ten stara się skończyć z rozwiązywaniem przestępstw na rzecz zgłębiania największych tajemnic medycznych i tym jak zaburzają one nasze życie. Jednak można się też spodziewać intrygi uknutej przez Moriarty’ego, który skupi teraz uwagę na przyjacielu swego wroga i za wszelką cenę będzie chciał utrudnić życie lekarzowi. Podobnie jak w przypadku Elementary, seria Watson jest osadzona we współczesnym świecie. 

Stuletnia kreacja Sir Arthura Conan Doyle’a została szeroko oceniona przez fanów i krytyków jako desperacko potrzebująca świeżych interpretacji i CBS podejmuje śmiałe kroki w tym kierunku. Jednak przedstawianie Holmesa jako martwego wydaje się być ryzykownym krokiem, który może spotkać się z mieszanymi reakcjami.

Próba zabicia Holmesa była podjęta po raz pierwszy przez jego twórcę w opowiadaniu The Final Problem z 1893 roku, ruch ten wywołał masowe poruszenie wśród fanów, którego Doyle nie mógł zignorować i w konsekwencji doprowadził późniejszego wskrzeszenia postaci. To jednak zdarzyło się wieki temu, od tego czasu apetyt fanów ewoluował, jednak czy na tyle by zaakceptować serię osadzoną w świecie Holmsa bez Sherlocka? Czy czeka nas kolejny po ogromnym sukcesie Elementary w którym doktor John Watson przybrał imię Joan, a za kreację tej postaci odpowiada Lucy Liu?

Sweeny, poza pisaniem serialu, będzie producentem wykonawczym wraz z Aaronem Kaplanem i Brianem Morewitzem, a także dr Shäron Moalem. Ten ostatni jest naukowcem, genetykiem, lekarzem i autorem bestsellerów. Jego doświadczenie zawodowe bez wątpienia przyda się przy tworzeniu fikcyjnego, jednak wypełnionego faktami naukowymi świata doktora Johna Watsona.

Źródłocollider.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu