,,Scooby Doo! I… zgadnij kto?” niebawem na DVD

Najsłynniejszy pies świata, gadający dog niemiecki Scooby-Doo, znowu wkracza do akcji! W pierwszej części zupełnie nowej serii przygód Scooby-Doo będzie musiał rozwiązać wyjątkowo zawiłe łamigłówki! Oprócz nieustraszonej Tajemniczej Spółki, pomogą mu w tym wielkie gwiazdy ze świata popkultury. Wyprodukowany przez Warner Bros serial epizodyczny Scooby Doo! I… zgadnij kto? zadebiutuje na DVD już 24 lutego.

W siedmiu nowych odcinkach będzie można spotkać znane i lubiane na całym świecie postaci. Swojej nadludzkiej siły użyje amazońska księżniczka Wonder Woman, a wyjątkową intuicją posłuży się detektyw Sherlock Holmes. Wybitny amerykański polityk, Abraham Lincoln, naprowadzi bohaterów na zupełnie nowe tropy w śledztwie. Nie zabraknie także magii! Duet komików i iluzjonistów Penn & Teller odkryje przed widzami tajemnice swoich sztuczek! Podczas ponad 150 minut rewelacyjnej zabawy najmłodsi poznają także koszykarza, medalistę Mistrzostw Świata, Chrisa Paula.

Twórcy najnowszej serii czerpią inspirację z tradycyjnego serialu animowanego Scooby Doo!. Nie zabraknie tu uwielbianych na całym świecie charakterystycznych atrybutów: ogromnych kanapek, barwnego samochodu nazywanego Wehikułem Tajemnic, a także lubiących się gubić okularów Velmy. W oryginalnej wersji językowej po raz kolejny usłyszymy Franka Welkera (w roli Scooby-Doo i Freda Jonesa od ponad 50 lat!), Grey Griffin (Daphne Blake), Matthew Lillarda (Kudłaty Rogers) i Kate Micucci (Velma Dinkley). Muzykę skomponowali Steve Morrell, Peter Bateman i Sunna Wehrmeijer, a za reżyserię przygód Scooby Doo! w tej serii odpowiada aż sześciu twórców: Mike Milo, Frank Paur, Gavin Dell, Chris Bailey, Sean Bishop, Jae H. Kim.

Ostatni hit kinowy Scooby Doo! przyciągnął do kin w czasie pandemii prawie pół miliona osób, notując tym samym spektakularny wynik. Film animowany pokochali najmłodsi widzowie, a także ich opiekunowie, pamiętający świat Scooby-Doo z własnego dzieciństwa. Seria ,,Scooby-Doo! I… zgadnij kto?” idealnie sprawdzi się w domowym zaciszu, zarówno podczas długich wieczorów, jak i zaspanych poranków. Kto z nas nie chciałby ponownie usłyszeć głosu Kudłatego, krzyczącego: ,Wiem, że jak ktoś się boi, to trzeba go trzymać za rękę, ale żeby na rękach?!

Pierwszy odcinek przygód i jego grupy zaufanych przyjaciół został wyemitowany w 1969 roku, po dwóch tygodniach zostając liderem oglądalności. Kolejne epizody szybko podbiły serca dzieci i ich opiekunów. Dlatego w 2019 roku na całym świecie obchodziliśmy hucznie okrągłe 50-te urodziny!

,,Scooby Doo! I… zgadnij kto?” niebawem na DVD

Scooby-Doo to bohater, którego kochają miliony dzieci i dorosłych. W 2019 roku fani na całym świecie świętowali razem ze Scooby-Doo jego 50-te urodziny! Wiecznie głodny i skory do psot żółty dog niemiecki – prawdopodobnie najbardziej tchórzliwy detektyw wszech czasów zabawia widownię od 1969 r.

Pomysłodawcą serii o Scooby-Doo był Fred Silverman, legendarny producent telewizyjny, który pod koniec lat 60. ubiegłego wieku uznał, że ma już dość historii o superbohaterach. Postanowił wyprodukować nowy cykl będący połączeniem kryminału, komedii i filmu przygodowego. Swój pomysł przedstawił Williamowi Hannie i Josephowi Barberze, którzy z kolei zlecili Kenowi Spearsowi i Joemu Ruby wymyślenie postaci i napisanie scenariuszy do kilku odcinków. Pierwszy projekt – zatytułowany Mysteries Five – został odrzucony przez prezesa stacji Franka Stantona jako zbyt mroczny i przerażający dla dzieci, jednak to nie zniechęciło Silvermana. Podczas jednego ze służbowych lotów producent przypadkowo usłyszał piosenkę Franka Sinatry Strangers in the Night, w której słychać frazę Dooby-Dooby-Doo. To zainspirowało go do stworzenia nowego bohatera, a jednocześnie zmiany tytułu i ogólnej koncepcji serialu na bardziej komediową.

Serial opowiadający o perypetiach Tajemniczej Spółki – Velmy, Freda, Daphne, Kudłatego oraz ich gadającego psa Scooby-Doo – okazał się strzałem w dziesiątkę i stał się jedną z najcenniejszych pozycji w portfolio Hanna-Barbera. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 1969 roku studio wyprodukowało (pod własnym szyldem, a od 2001 roku jako część Warner Bros. Animation) 11 serii telewizyjnych i ponad 20 filmów pełnometrażowych. Fenomen objął również inne gałęzie branży rozrywkowej. Obecnie na rynku dostępne są również tematyczne komiksy i gry komputerowe, a fani mogą czerpać radość z niezliczonych gadżetów z bohaterami Scooby-Doo – od napojów, przez odzież i akcesoria papiernicze, aż po szczoteczki do zębów.

Galapagos dokłada wszelkich starań, aby zapewnić młodym widzom oraz ich rodzicom dostęp zarówno do filmowych nowości, jak i starszych odsłon cyklu. W portfolio Galapagos znajdują się zarówno filmy pełnometrażowe ze Scooby-Doo (animowane i fabularne), jak i wydania z najlepszymi odcinkami, seria Brygada Detektywów oraz pakiety najciekawszych przygód.

KTO NALEŻY DO BRYGADY DETEKTYWÓW:

SCOOBY-DOO

Scooby-Doo to wielki dog niemiecki z jeszcze większym apetytem, niechętnie ścigający duchy i potwory z resztą Brygady Detektywów. Zawsze jest gotów do przygód, ale woli zajęcia, które kończą się wielką ucztą. Gdy przyjaciele go potrzebują, Scooby-Doo pędzi na ratunek! Jego najlepszym przyjacielem jest Kudłaty — często można spotkać tę dwójkę, gdy uciekają przed potworem lub pożerają kanapki w Wehikule Tajemnic.

KUDŁATY ROGERS

Kudłaty jest najbardziej łakomym, fajtłapowatym i tchórzliwym członkiem brygady, ale jego przyjaźń ze Scooby-Doo pozwala mu przetrwać trudne chwile. Może i ucieka, gdy tylko zrobi się niebezpiecznie, ale gdy trzeba pomóc przyjaciołom, nigdy nie zawodzi! Specjalnością Kudłatego jest objadanie się, ale ma też wyjątkowy talent — jest świetnym brzuchomówcą, co nieraz pomogło Brygadzie Detektywów wydobyć się z tarapatów!

FRED JONES

Fred jest spoiwem całej Brygady Detektywów i zawsze o kilka kroków wyprzedza plany tropionego potwora. Traktuje zagadki jak pojedynek szachowy i uwielbia planować genialne, skomplikowane pułapki na duchy, wampiry i inne stwory!

VELMA DINKLEY

Velma jest mózgiem Brygady Detektywów. Dzięki analitycznemu umysłowi błyskawicznie odszyfrowuje znaczenie wskazówek. Grupa stara się trzymać razem, ale Velma często woli na własną rękę szukać kolejnego śladu. Słabością Scooby’ego-Doo są przekąski, a słabością Velmy — jej okulary. Bez swoich szkieł w czarnych oprawkach jest prawie zupełnie ślepa!

 DAPHNE BLAKE

Piękna, odważna i inteligentna Daphne jest najbardziej entuzjastyczną osobą w Brygadzie Detektywów. Nigdzie się nie rusza bez aparatu i notatnika, ponieważ w przyszłości chce zostać albo słynną autorką kryminałów, albo dziennikarką śledczą. Trudno powiedzieć, czy to ona, czy Velma jest najodważniejszą z całej Brygady, ale stanowczo to Daphne najczęściej wpada w tarapaty. Nie boi się pchać w trudne sytuacje, więc całe szczęście, że ćwiczyła sztuki walki!

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu