Scenarzysta „Obi-Wana Kenobiego” zdradza szczegóły serialu

0
W niedawnym wywiadzie z Michaelem Slavinem i scenarzystą Obi-Wana Kenobiego, Hosseinem Amini, padło kilka szczegółów co do nadchodzącego serialu od Disney+.

Amini zaczął pracę nad projektem już dwa lata temu, gdy reżyser, Stephen Daldry, planował opowieść o Kenobim w formie dwugodzinnego filmu.  Scenarzysta potwierdził, że wydarzenia z serialu będą dziać się między III a IV częścią Gwiezdnych Wojen, a widzowie ujrzą słynnego Mistrza Jedi próbującego dostosować się do zmieniającej się w zawrotnym tempie galaktyki i do życia w niej bez przyjaciół czy Zakonu, w którym niegdyś pokładał wszystkie nadzieje.

Sytuacja jest dla niego skomplikowana (…) Między III a IV częścią dużo się działo, ale nie było to eksplorowane. Pomysł prześledzenia podróży bohatera, polityki i ogromu Imperium oraz tego, co się dzieje, jest naprawdę ekscytujący (…)

Co ciekawe, Amini przyznał, że nie widział jeszcze The Mandalorian, zatem serial nie wpłynie raczej na scenariusz spod jego pióra, co pozwala także sądzić, iż te dwie produkcje nie będą się łączyć.

Seria o Mistrzu Jedi będzie rozgrywać się osiem lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, gdzie po raz ostatni widzieliśmy Kenobiego, oddającego Luke’a rodzinie na Tatooine.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.