Samara Weaving jako Elizabeth Bonaparte

Wybrano odtwórczynię roli Elizabeth Patterson Bonaparte w biografii zatytułowanej Liz.

Film ma skupić się na tytułowej socjalistce z Baltimore, córce miejskiego kupca, która została pierwszą żoną najmłodszego brata Napoleona Bonaparte – Jerome’a.

Produkcja pokaże, jak Liz wybija się na amerykańskiej scenie społecznej dzięki jej statusie „celebrytki” oraz wykazaniu się sprytem i inteligencją w trakcie prezydentury Thomasa Jeffersona, co sprawiło, że została jedną z „matek założycielek” kraju.

Reżyserią filmu zajął się Adam Leon, a scenariusz napisał Gabriel Neustadt. Produkcja ma najpierw zadebiutować na Festiwalu Filmowym w Sundance. Jak już wspomniane w tytule, według doniesień, w głównej roli zobaczymy Samarę Weaving, znaną na przykład z występów w Guns Akimbo, Opiekunce czy Trzech billboardach za Ebbing, Missouri.

Nie ma natomiast informacji na temat premiery Liz dla widzów na świecie.

Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu