Sam Raimi zapowiada powrót „Martwego zła”?

0
Fani serii Martwe zło już wkrótce mogą mieć powód do radości. Sam Raimi, reżyser oryginalnej trylogii oraz serialu Ash kontra martwe zło, zdradza, że rozpoczęto wczesne prace nad nową produkcją.

W najnowszym wywiadzie dla Bloody-Disgusting, dotyczącym nadchodzącego filmu Pełzająca śmierć, którego Raimi jest producentem, filmowiec zapytany o przyszłość franczyzy Martwe zło odpowiada:

Chciałbym zrobić kolejny film. Nie sądzę, by jego przyszłością była telewizja, ale ja, Bruce Campbell i Rob Tapert rozmawiamy o jednym lub dwóch podejściach do kolejnej produkcji kinowej

Najważniejsze pytanie brzmi, czy nowy film będzie kontynuował wydarzenia z serialu Ash kontra martwe zło, w którym naturalnie miałby się pojawić Bruce Campbell, czy nawiązywać do dalszych dziejów fabuły z remake’u?

Byłbym podekscytowany, gdyby Bruce Campbell zmienił zdanie co do swojego odejścia na emeryturę i wrócił. Dzięki temu moglibyśmy stworzyć Martwe zło w oryginalnej lini. Jeśli tak się nie stanie, będę bardzo szczęśliwy jeśli Fede Alvarez wróci i będziemy mogli pracować na sequele jego produkcji. Jednak nie wiem, czy trakcie odnoszenia innych sukcesów zechce powrócić do cyklu

Filmowiec dodaje, że istnieje także trzecia opcja, w przypadku gdyby Campbell lub Alvarez nie zdecydowali się na powrót. Twórca Martwego zła nie wyjawił szczegółów na ten temat, jednak zapewnił, że w ciągu kilku miesięcy z pewnością dowiemy się więcej.