„Ruined King” i inne nowe gry od Riot Forge

Studio Riot nie zwalnia tempa! Podczas gdy Arcane podbija serca kolejnych widzów na Netflixie, Riot Forge – marka będąca częścią Riot Games – prezentuje nowe gry osadzone w uniwersum Runeterry.

Podczas dzisiejszego showcase’u Riot Forge, które współpracuje z twórcami spoza głównego Riot Games, zaprezentowało cztery nowości, w które już niebawem będziemy mogli zagrać.

Song of Nunu, stworzone przez Tequila Works, skupione jest na jednej z niewielu dziecięcych postaci w uniwersum League of Legends: Nunu i jego przyjacielu, Willumpie. To gra przygodowa dla jednej osoby, w której gracz wciela się w tytułowego bohatera i przemierza ściętą mrozem krainę Freljordu, szukając swojej matki. Twórcy zapowiadają, że będziemy mogli skakać, wspinać się i jeździć na yeti – zapowiada się świetna, rozgrzewająca serce przygoda dla graczy w każdym wieku.

Gra ukaże się w 2022 roku na platformach Nintendo Switch, Play Station 4 i 5, Xbox Series X i S, Xbox One oraz serwisach Steam, Epic Games i GOG.

Kolejnym zaprezentowanym tytułem było Hextech Mayhem powstające we współpracy z Choice Provisions. To przepełniona akcją gra koncentrująca się za Ziggsie, a jej celem zdaje się stworzenie jak największego zamieszania wokół siebie. Wszystko to w rytmie kolejnych melodii! Takiego połączenia gry muzycznej z chaotycznym gameplayem dawno nie było.

Gra jest już dostępna na Nintendo Switch, Steamie, Epic Games, GOG oraz Netflix Games.

Trzeci z zapowiedzianych tytułów to dzieło studia Double Stallion, CONV/RGENCE. Historia skupiona jest na Ekko oraz Zaun. Nastolatek musi ocalić miejsce, w którym przyszło mu mieszkać. Do pomocy ma urządzenie, które umożliwia mu cofanie się w czasie. To platformówka pełna akcji i pojedynków, okraszona śliczną grafiką 2D.

Gra trafi do sprzedaży w 2022 roku i, podobnie jak Song of Nunu, ukaże się na wielu platformach (Nintendo Switch, Play Station 4 i 5, Xbox Series X i S, Xbox One, Steam, Epic Games i GOG).

Na koniec zaprezentowano być może najgorętszą i najbardziej wyczekiwaną premierę. Ruined King od studia Airship Syndicate, RPG którego premiera miała mieć miejsce początkiem 2021 roku, wreszcie trafia do graczy. Miss Fortune, Illaoi, Pyke, Braum, Yasuo i Ahri zmierzą się z Mgłą i czającymi się w niej potworami, by uniemożliwić powrót tytułowego Króla. Gra połączy walkę z elementami eksploracji.

Ruined King dostępny jest już na komputery (Steam, Epic Games, GOG), jutro pojawi się także w sklepach konsol Nintendo Switch, Play Station 4 i 5, Xbox Series X i S oraz Xbox One.

Obok tych zapowiedzi i premier, Riot Forge wypuścił także nową wersję piosenki Rise, którą wielu fanów Ligi może kojarzyć jako utwór promujący mistrzostwa świata w League of Legends w 2018 roku.

Należycie do fanów Runeterry? Zainteresowała Was któraś z tych gier?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu