„Quake” powraca w ulepszonej wersji z okazji 25. urodzin

Quake, legendarny FPS powraca z okazji 25 urodzin. Bethesda udostępniła ulepszoną grę już teraz. 

Podczas wydarzenia QuakeCon At Home, Bethesda opublikowała informację, że z okazji 25. urodzin, legendarny FPS fantasy od id Software, Quake doczekał się ulepszonej wersji, która już od dziś jest dostępna PC, Xbox One (w tym Xbox Game Pass), PS4 i Nintendo Switch, ze wsteczną kompatybilnością na Xbox Series X|S i PlayStation 5. Z kolei bezpłatne aktualizacje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S, zawierające obsługę natywnej rozdzielczości 4K i odświeżania 120 Hz pojawią się wkrótce.

Chociaż Quake został wzbogacony o rozdzielczości szerokoekranowe do 4K, ulepszone modele, dynamiczne i kolorowe oświetlenie, antyaliasing i głębię ostrości ponownie oferuje graczom mroczną kampanię fantasy, oryginalne rozszerzenia: The Scourge of Armagon i Dissolution of Eternity, a także dwa rozszerzenia stworzone przez uznany zespół z MachineGames: Dimensions of the Past i całkowicie nowe Dimension of the Machine. ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Trenta Reznora oraz rozgrywkę wieloosobową.

Ukończ podstawową, mroczną kampanię fantasy i rozszerzenia w trybie online lub współpracy na dzielonym ekranie przeznaczonym dla 4 graczy i rywalizuj w klasycznej walce w stylu retro ze wsparciem dla 8 graczy (online) lub 4 graczy (podzielony ekran). Gra wspiera rozgrywkę pomiędzy wszystkimi platformami, dedykowane serwery do matchmakingu online i funkcję peer-to-peer do własnych meczów.

Co ważne, gracze, którzy posiadają już Quake na platformach Steam i Bethesda.net, otrzymają aktualizację do wersji rozszerzonej bezpłatnie.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu