Pull The Wire ma szansę na PolandRock Festival i prezentuje “Upadek”

0
Pull The Wire opublikował drugi teledysk promujący najnowsze wydawnictwo Sztuka Przemijania

Sztuka Przemijania to wydany własnym sumptem koncepcyjny mini-album z zeszłego roku. Dotychczas promowała go piosenka o tytule Iluzja, do której także powstał teledysk przygotowany przez MercuryMedia.tv.

Został on bardzo ciepło przyjęty przez fanów, dlatego też muzycy zdecydowali się jeszcze raz skorzystać z pomocy ekipy, która nie tylko wyprodukowała poprzedni film, ale i go zmontowała. Materiały koncertowe widoczne w klipie nakręcił Krzysztof Sobczyński podczas występu w Ursynowskim Centrum Kultury w Warszawie.

Ekipa wniosła sporo ciekawych rozwiązań do obrazu, chociażby psychodeliczny efekt uzyskany podczas scen torturowania, dzięki nagraniu filmu w zwolnionym tempie a następnie przyspieszeniu go przy montażu.

W teledysku możemy obejrzeć historię wokalisty zespołu, Marszala, który po koncercie zostaje porwany przez zamaskowanych mężczyzn, następnie jest torturowany i indoktrynowany aż do momentu przejścia przemiany wizerunku i światopoglądu. Jak sam mówi:

To co widzimy w klipie to oczywiście przenośnia. Upadek jest utworem poruszającym temat presji społeczeństwa na jednostkę nie dostosowującą się do powszechnie utartych schematów. Wpisywanie się w obowiązujące schematy oraz wzorowe realizowanie norm społecznych nie gwarantują poczucia szczęścia i spełnienia. Pojawiające się w pewnym momencie pytanie: ”jak to? Przecież wszystko zrobiłem jak trzeba!” pozostaje na zawsze bez odpowiedzi.

Pull The Wire to zespół z Żyrardowa powstały w 2010 roku, mający na swym koncie 2 albumy studyjne i wcześniej wspomnianą EP-kę. Obecny skład tworzą: Paweł “Marszal” Marszałek (wokal, gitara, teksty), Adam “Micro” Marszałek (bas), Daniel “Koziar” Koźbiał (gitara), Marek Adamek (perkusja). 13 lutego kapela awansowała do półfinałów Eliminacji do Pol’And’Rock Festival 2020, które będą miały miejsce 28 marca w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu.

 

 

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.