Unikatowa aukcja WOŚP! Zobacz, gdzie powstawała magiczna Dolina Muminków

Moomin Characters i Rights & Brands po raz pierwszy grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na aukcji można wylicytować unikatową książkę, gadżety z motywami z historii o Muminkach oraz wyjątkową wycieczkę dla 5 osób do Finlandii! Wycieczka obejmuje niepowtarzalną wizytę w zamkniętym studiu, w którym Tove Jansson żyła i tworzyła, a także cały dzień zabawy w parku Świat Muminków.

Jesteśmy dumni, że jako Moomin Characters możemy wesprzeć tak cenną inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Otwartość, tolerancja, zrozumienie pomimo różnic, gotowość do niesienia pomocy niezależnie od tego, kim jesteśmy – to wartości ważne zarówno w świecie Muminków, jak i dla WOŚP.

– mówi Thomas Zambra, head of business development w Moomin Characters.

Na aukcję przeznaczono wyjątkową, czterodniową wycieczkę dla 5 osób (wraz z przelotami do i z Helsinek oraz zakwaterowaniem) do Finlandii. Zwycięzcy spędzą 1 dzień w parku rozrywki Świat Muminków oraz odwiedzą mieszkanie i pracownię Tove Jansson.

W swoim studiu położonym w Helsinkach Tove Jansson pracowała przez ponad 50 lat – pisała wiersze, książki, rysowała komiksy, malowała obrazy. Gdy się do niego wprowadzała w 1944 roku, lokal był w opłakanym stanie. Jednak Tove postanowiła uczynić go swoim domem, w którym mieszkała aż do śmierci w 2001 roku. Początkowo tylko go wynajmowała, jednak dzięki zleceniu na komiksy o Muminkach w gazecie „London Evening News” mogła lokal kupić. To tu powstały jej najsłynniejsze dzieła, to tu spotykała się ze swoją partnerką Tuulikki Pietilä, która mieszkała w tym samym budynku. Właśnie w tym miejscu zbudowała miniaturę Domu Muminków (która obecnie znajduje się w Muzeum Muminków w Tampere)! Wejście do studia pozwoli na wyobrażenie sobie codzienności najsłynniejszej fińskiej pisarki.

Możliwość zwiedzenia mieszkania Tove Jansson, miejsca niedostępnego dla turystów, jest prawdziwym rarytasem dla każdego fana Muminków i całej twórczości Tove. Zwycięzcy aukcji będą mogli zobaczyć, gdzie powstawała seria o Muminkach i jak mieszkała jej autorka. Wizyta w miejscu, które nazywała swoim domem i w którym kreowała te muminkowe historie, będzie bez wątpienia doświadczeniem bardzo intymnym, pozwalającym lepiej poznać złożoną artystkę, jaką była Tove – podkreśla Thomas Zambra.
Park rozrywki Świat Muminków działa ponad 30 lat i znajduje się na niewielkiej wyspie Kailo, oddalonej około 180 kilometrów od Helsinek. W Świecie Muminków można nie tylko odwiedzić najważniejsze miejsca z historii wymyślonych przez Tove Jansson, lecz także spotkać mieszkańców Doliny Muminków i wybrać się z nimi na niezapomnianą przygodę.

Najmłodsi mogą pobawić się w odkrywców razem z Włóczykijem czy naukowców wspólnie z Paszczakiem, zajrzeć do letniego domu Ryjka, a także zebrać się na odwagę i podejrzeć jaskinię tajemniczych Hatifnatów. Wśród starszych wycieczka z pewnością wywoła nostalgię – będzie to okazja do dosłownego odwiedzenia własnych wspomnień i dziecięcych marzeń.
To niejedyne muminkowe aukcje tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można wylicytować gadżety podpisane przez Jurka Owsiaka, m.in. maskotki, a także bluzę i słuchawki niedostępne w sprzedaży w Polsce. Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, publikujące w Polsce od 60 lat serię oryginalnych książek o Muminkach, przekazało na aukcję pierwsze polskie wydanie z 1964 roku – tom „W Dolinie Muminków”!

Bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję pierwsze polskie wydanie „W Dolinie Muminków”. Jesteśmy przekonani, że fani Muminków okażą serce, dołączając do licytacji. Wspierając działalność WOŚP, każdy z nas może być jak Czarodziej, który w pewną magiczną noc spełnił życzenia wszystkich mieszkańców Doliny Muminków – mówi Katarzyna Piętka, redaktorka naczelna Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

Link do licytacji wycieczki do Świata Muminków oraz studio Tove Jansson. Pozostałe aukcje również znajdują się na portalu Allegro, na profilu „Fundacja WOŚP”.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu