Problemy wyczekiwanego „Elden Ring”

Twórcy Elden Ring opublikowali wiadomość o wydajności w dniu premiery i spadkach liczby klatek na sekundę wpływających znacząco na wydajność gry upewniając graczy, iż prace nad poprawieniem sytuacji trwają.

Najnowsza łatka w wer. 1.02 w pewnym stopniu poprawiła wydajność gry, jednak twórcom nie udało się naprawić wszystkiego. Nadal występowały znaczne spadki liczby klatek na sekundę, prowadzące do zacinania się obrazu podczas rozgrywki.

Po premierze większość graczy zauważyło problem z płynnością. Gra otrzymała nawet w dużej mierze z tego powodu mieszaną ocenę na Steamie. Zaburza to niemal idealny obraz doskonałych, pełnych zachwytów recenzji Elden Ring.

Post opublikowany zaledwie kilka godzin po premierze na stronie Bandai Namco potwierdza istnienie problemu i prosi graczy o cierpliwość, zapewniając, iż prace nad poprawą sytuacji trwają.

„Obecnie napotykamy pewne problemy, które uniemożliwiają prawidłowe działanie gry w pewnych warunkach. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować i prosimy o cierpliwość” 

Dalej wymieniono główne problemy, które zostały zauważone w pierwszej kolejności:

Odnośnie problemu zbyt wrażliwej myszy w wersji na PC. W najbliższej przyszłości wyślemy poprawkę dotyczącą tego problemu.

Odnośnie problemu z niepowodzeniem uruchamiania Easy Anti-Cheat, gdy nazwa konta Steam jest ustawiona na znaki 2-bajtowe. Jesteśmy świadomi przyczyny tego problemu i wkrótce udostępnimy poprawkę.

Jeśli zaś chodzi o zjawisko liczby klatek na sekundę i inne problemy związane z wydajnością podczas rozgrywki. Będziemy stale pracować nad ulepszaniem gry, aby można było w nią wygodnie grać na różnych platformach. W przypadku wersji na komputer PC aktualizacja sterowników karty graficznej do najnowszej wersji może znacznie poprawić wydajność.

W przypadku danych, które nie zapisują się poprawnie w wersji na PlayStation 5. Jeśli konsola PS5 zostanie nieoczekiwanie wyłączona podczas rozgrywki lub w trybie spoczynku, dane mogą nie zostać poprawnie zapisane. Jesteśmy świadomi przyczyny tego problemu i pracujemy nad tym, aby go naprawić, ale dopóki łatka nie zostanie opublikowana, zapisz grę ręcznie, regularnie wychodząc z gry. Dane gry zostaną zapisane poprawnie, jeśli wyjdziesz z gry, otwierając menu systemowe za pomocą przycisku OPCJA i wybierając opcję „Zakończ grę”.

Miejmy nadzieję, że sytuacja z wydajnością zostanie wkrótce naprawiona. Wersja łatki 1.02, choć pozornie dla wielu graczy nie zrobiła wystarczająco dużo, znacznie poprawiła wrażenia z gry i wyeliminowała wiele przypadkowych zacięć, które można było napotkać podczas grania. Niemniej problem nadal istnieje i może znacząco wpływać na grę. Niestety, wspomniane niedogodności nie wydaje się być powiązane z żadnym konkretnym ustawieniem graficznym, co uniemożliwia graczom napraw z poziomu klienta. 

Niemniej, dobrze jest zobaczyć tak szybką reakcję i potwierdzenie problemów. Miejmy nadzieję, że równie szybko uda się naprawić występujące przeszkody w cieszeniu się z płynnej i wygodnej rozgrywki.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu