Prezentujemy nowości w planie wydawniczym CDP

0
Do kalendarza wydawniczego CDP na sierpień dołączyły nowe, oczekiwane przez fanów gry. Hunt: Shodown, Age of Wonders: Planetfall i Control to tylko niektóre z premierowych tytułów, które CDP dostarczy graczom  w sierpniu. 

W sierpniowym kalendarzu premier CDP coś dla siebie znajdą fani zarówno strzelanek, przygodówek, jak i strategii w klimatach science fiction.

Mechy, zombie-cyborgi i dinozaury z laserami

Age of Wonders: Planetfall to nowa gra strategiczna od PARADOX Interactive i Triumph Studios, która oferuje graczom taktyczną walkę turową (znaną z tytułów XCOM czy Civilization) oraz pogłębione spojrzenie na budowę imperium w realiach science-fiction.

Pokieruj przyszłością swojej kolonii dzięki połączeniu postępu technologicznego z rozwojem społecznym. Odkryj losy Gwiezdnej Unii, przemierzając bujne krajobrazy, dzikie pustkowia i przerośnięte megamiasta. Spotkaj rywalizujące frakcje i odnajdź dawno zapomniane technologie, ukryte w opustoszałych miejscach. Jakie tajemnice wyjdą na jaw, gdy odkryjesz historię upadłego galaktycznego imperium?

Graczowi Age of Wonders: Planetfall przyjdzie stworzyć własne imperium wraz z jedną z sześciu unikalnych frakcji, począwszy od wojowniczej Awangardy, a skończywszy na dosiadających dinozaury Amazonkach i cyborgów-zombie Zgromadzenia. Tylko połączenie sprytu, siły militarnej, technologii i dyplomacji może zapewnić sukces. Bogata kampania fabularna dla jednego gracza i losowo generowane mapy zapewniają niepowtarzalność rozgrywki. Swoje umiejętności można także sprawdzić w trybie rozgrywki wieloosobowej online.

Premiera 6 sierpnia 2019 na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Łowcy wyruszają na polowanie

Hunt: Shodown to pierwszoosobowa strzelanka PvP z elementami PvE i kooperacji. Fabuła została osadzona w alternatywnej rzeczywistości XIX wieku w Luizjanie, gdzie dzikie potwory nie dają spokoju miejscowej społeczności. Gracz wciela się w rewolwerowca, który wraz z innymi śmiałkami wyrusza na polowanie na śmiercionośne bestie.

Za tytuł odpowiadają deweloperzy ze studia Crytek, twórców serii Crysis i pierwszego Far Cry. Na polowanie gracze udadzą się już 20 sierpnia 2019, kiedy to gra Hunt: Shodown zadebiutuje w finalnej wersji na platformach PC i Xbox One.

Surrealistyczna przygoda w paranormalnym świecie

Control to osadzona w realiach science-fiction 3-osobowa gra akcji od studia Remedy Entertainment, odpowiedzialnego za takie tytuły jak Max Payne czy Alan Wake. Nowe IP rzuca graczowi wyzwanie opanowania kombinacji nadprzyrodzonych zdolności i modyfikowalnego ekwipunku do walki z inwazją sił nie z tego świata, w nieprzewidywalnym interaktywnym otoczeniu.

Gracz wciela się w nową dyrektor agencji o tajemniczej nazwie Federalne Biuro Kontroli, która to ma za zadanie odzyskać kontrolę nad przejętą agencją i przed światowym zagrożeniem. Co najbardziej wyróżnia tytuł, to arsenał broni naszej bohaterki, Jasse Faden, która wraz z futurystycznym pistoletem ma do dyspozycji telekinetyczne moce, pozwalające podnosić obiekty i odrzucać przeciwników na odległość. Fabuła toczy się w zmieniających się na oczach gracza lokacjach, stworzonych w charakterystycznej, surrealistycznej stylistyce.

Control pojawi się 27 sierpnia nakładem CDP i będzie dostępne na konsolach Playstation 4 oraz Xbox One.

Co jeszcze?

W sierpniu 2019 r. nakładem CDP ukażą się także inne tytuły, w tym Paranoia, która pojawi się 29 sierpnia na PC, Playstation 4 oraz Xbox One, oraz Terarria, która zostanie wydana 27 sierpnia na Nintendo Switch.