Premiery familijne i powracający na ekrany Johnny Depp już Cinema City

Aż dwie nowości kinowe dla młodych widzów wchodzą na ekrany kin 25 sierpnia. O psie, który jeździł koleją oraz Kompas szkieletora to familijne, przygodowe i wzruszające filmy, które zapewnią rozrywkę całym rodzinom na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tego dnia premierę ma także wyczekiwany dramat Kochanica Króla Jeanne du Barry, w którym na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV. Otoczony aurą wyjątkowości film otworzył tegoroczny festiwal w Cannes i budzi spore zainteresowanie fanów utalentowanego amerykańskiego aktora. Wśród pozostałych premier znajdą się thrillery Ultimatum z Liamem Neesonem oraz Bestie. Cinema City zaprasza także na maraton horrorów z premierowym pokazem filmu Zakonnica II.

O psie, który jeździł koleją

Kto nie zna szkolnej lektury pod tym tytułem? Postać psa Lampo budzi emocje i wspomnienia widzów w każdym wieku. Tym bardziej warto zobaczyć filmową odsłonę przygód czworonoga. Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje. Film trafia do Oferty Rodzinnej sieci Cinema City, w której rodzice płacą za bilety tyle co dzieci.

Kompas szkieletora

Tajemnica, przygoda i poszukiwanie skarbów – brzmi jak propozycja na doskonałe zakończenie wakacji. Bohater filmu, trzynastoletni Champ Brown wkrótce wyprowadzi się wraz z rodzicami ze swojego miasteczka. Oznacza to pożegnanie z przyjaciółmi z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, że grupę młodych poszukiwaczy przygód czekają jeszcze niemałe tarapaty i niesamowita wyprawa – znajoma okolica skrywa bowiem pewien sekret. Chłopiec znajduje w lesie szkielet poszukiwacza złota z XIX wieku, tajemniczy kompas i pożółkły ze starości dziennik. Odważni badacze są gotowi rozwiązać zagadkę i podążyć śladami zaginionego skarbu. Nie odstraszy ich nawet ryzyko, jakie niesie podróż w czasie! W dubbingu usłyszymy głosy: Przemysława Sadowskiego czy Mirosława Zbrojewicza.

Kochanica Króla Jeanne du Barry

Wielka historia, Wersal, intrygi i gwiazdorska obsada – ten kostiumowy dramat, jeden z najdroższych francuskich filmów roku, szczególnie wart jest obejrzenia na wielkim ekranie. W tej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV. Znany z serii Piraci z Karaibów oraz takich filmów jak Marzyciel czy Czekolada, Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze. Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn. Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy Kochanica króla to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość. Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy do Wersalu wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. Kochanica króla Jeanne du Barry podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię. Zachwycający kostiumami, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film w reżyserii Maïwenn ożywia ducha epoki, do sztywnej dworskiej etykiety wnosząc, wraz z Jeanne, energię buntu i powiew wolności. Chociaż dziś nie dusimy się w gorsetach i pudrowanych perukach, niewidzialny sznur oczekiwań społecznych wciąż nas krępuje. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak łamać zasady, pozostając wierną sobie.

W kryminalnym thrillerzeUltimatummieszkający w Berlinie amerykański biznesmen Matt Turner (Liam Neeson) odwozi dzieci do szkoły, kiedy odbiera tajemniczy telefon. Głos ze słuchawki informuje go, że w jego samochodzie jest bomba, a brak współpracy czy próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie i bliskich, Matt będzie musiał wykonać szereg zleceń nieznanego szantażysty. Równie wielkie napięcie budzi dramat Bestie (pokazywany w wybranych lokalizacjach Cinema City), w którym śledzimy życie spokojnej francuskiej pary, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony. Zwłaszcza, że relacje pary bohaterów z miejscowymi nie układały się nigdy tak, jak by sobie tego życzyli. Sąsiedzki konflikt z wzmaga na sile, gdy para decyduje się podjąć niepopularną w okolicy decyzję. Ku ich zaskoczeniu z pozoru nie aż tak istotna różnica zdań ma dużo większe konsekwencje niż mogliby się tego spodziewać. Napięcie w wiosce niebezpiecznie narasta, dochodząc do momentu, z którego nie ma już odwrotu.

Ladies Night oraz propozycja dla fanów grozy

Cinema City zaprasza także na wrześniową edycję wieczorów dla kobiet Ladies Night. 7 września wyświetlona zostanie przedpremierowo polska komedia Teściowie 2. Event uświetnią prezenty od partnerów wydarzenia oraz konkursy z nagrodami.

Dla tych, którzy lubią się bać, wystartowała sprzedaż biletów na maraton horrorów z premierowym pokazem filmu Zakonnica II. W ramach maratonu wyświetlone zostaną cztery tytuły: Annabelle: Narodziny zła, Zakonnica, Zakonnica II oraz Obecność 2. Wydarzenie odbędzie się 8 września, start o godzinie 20:00.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu