Premiera serialu „Zimowy monarcha” już 6 października w HBO Max

Zimowy monarcha to odważna i krwawa opowieść o legendach arturiańskich, która wciąga od samego początku. Serial powstał na podstawie powieści Bernarda Cornwella. Premiera pierwszego sezonu już w piątek 6 października w HBO Max.

Zimowy monarcha to nowe spojrzenie na dobrze wszystkim znaną historię króla Artura. Akcja serialu rozgrywa się na długo przed zjednoczeniem Wielkiej Brytanii, w brutalnej krainie walczących frakcji i plemion. Serial opowiada historię Artura Pendragona, który z wyrzutka zostaje legendarnym wojownikiem i przywódcą.

Serial powstał na podstawie pierwszego tomu trylogii The Warlord Chronicles Bernarda Cornwella. Autor buduje wielowątkowy świat, w którym narratorem jest Derfel, jeden z wojowników Artura. Pierwsza księga i pierwszy sezon serialu opowiadają o tym, jak po śmierci Uthera, króla Wielkiej Brytanii, kraj pogrąża się w chaosie. Dziedzicem Uthera jest maleńkie dziecko. Artur, jego wujek, zostaje jednym z opiekunów chłopca. Przyszły władca walczy nie tylko z brytyjskimi królestwami, ale również Sasami, którzy najeżdżają Wielką Brytanię. W jaki sposób Artur doprowadzi do zjednoczenia plemion i zbudowania własnej legendy?

Obsada: Iain De Caestecker (Arthur), Stuart Campbell (Derfel), Ellie James (Nimue), Nathaniel Martello -White (Merlin), Uther (Eddie Marsan), Steven Elder (Bedwin), Daniel Ings (Owain), Valene Kane (Morgan) i inni.

Premiera pierwszego sezonu serialu Zimowy monarcha już w piątek 6 października w HBO Max.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu