Premiera „Pełnika” – zapraszamy na spotkanie z Anią Lewicką

W środę, 14 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na LIVE’a na Facebooku. Z Anną Lewicką porozmawia Dominika, z fanpage’a zkotemczytane.

Spotkanie transmitowane będzie na profilu FB zkotemczytane oraz na oficjalnym fanpage’u Wydawnictwa Jaguar.

Na Instagramie @zkotemczytane trwa także konkurs na najciekawsze pytanie do autorki.

Egzemplarz książki będzie można wygrać także podczas spotkania.

Dołącz do wydarzenia już dziś i posłuchaj mrożących krew w żyłach opowieści o pensjonacie na odludziu i mrocznym sekrecie, który odmienił życie bohaterki, a także o inspiracjach Ani, zaczerpniętych prosto z dolnośląskich legend.

Anna Lewicka:

Autorka Trylogii Mocy i Szału, przesyconej magią serii o wiedźmach i berserkerach, a także współautorka Leksykonu Dzikich Kobiet, ilustrowanego albumu o zmiennokształtnych kobietach z mitologii całego świata. Książki stanowią nieodłączną część jej życia i sfery zawodowej – jako tłumacz przełożyła z języka angielskiego kilkanaście tytułów.

Wielbicielka mitologii, fantastyki i wszelkiego rodzaju niesamowitych opowieści z pogranicza grozy i horroru. Od mrocznych baśni braci Grimm przez powieści Dana Simmonsa i filmy Ariego Astera – chętnie sięga po opowieści grozy stanowiące intrygujące metafory i skłaniające do dalszych poszukiwań. Sama również odwołuje się do korzeni współczesnych zwyczajów; inspiruje ją bogactwo ludowych wierzeń, lokalnych legend i tajemnic.

Zafascynowana dolnośląskimi podaniami, postanowiła zagłębić się w sekrety, jakie skrywa Kotlina Kłodzka – rejon o burzliwej historii, pełen mrożących krew w żyłach legend. Jedną z nich wykorzystała w swojej książce i co prawda miejscowości o nazwie „Pełnik” nie ma na mapie Polski, ale kto wie, jakie ziarno prawdy skrywają sudeckie podania?

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu