„Pracownik miesiąca” – najzabawniejsza komedia na wakacje już w kinach

W kinach zadebiutowała właśnie przebojowa komedia Pracownik miesiąca ze znanym z kultowej serii Asterix i Obelix – Christianem Clavierem w jednej z głównych ról. Film, który jest już przebojem kasowym we Francji to pełna humoru i gagów historia o tym, jak nie dać się wyrzucić z pracy i przy okazji znaleźć miłość życia.

Zaskakująca historia pewnego spokojnego urzędnika, który jest naciskany, by zrezygnować z pracy ze względu na redukcję etatów. Nadgorliwy inspektor postanawia przenieść Vincenta w najgorsze miejsca na ziemi, tylko po to, aby go zmusić do rezygnacji. Wysyła go na Grenlandię, gdzie ma chronić naukowców przed atakami niedźwiedzi polarnych. A to dopiero początek…

Nagrodzony Grand Prix na Festiwalu Komedii L’Alpe d’Huez film odniósł już duży sukces kasowy we Francji. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jérôme Commandeur (Wszyscy na pokład), dla którego jest to debiut reżyserski. Na ekranie partnerują mu m.in. Laetitia Dosch (Paryż i dziewczyna) oraz Christian Clavier (Asterix i Obelix kontra Cezar). Film został także bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy podkreślają, że jest to pełna humoru, znakomita propozycja na wakacyjny seans w kinie.

Bohater, którego gram przypomina tak naprawdę wielu z nas. Pochodzi z małego miasteczka, prowadzi ustabilizowane życie – praca, dom, narzeczona. Nagle okazuje się, że chcą go zwolnić z pracy. Lubię komedie, które są oparte na rzeczywistości. Pomyślałam, że chcę pokazać urzędnika, który czuje się dowartościowany przez swoją pracę (też tak mam!), bo praca to nie tylko dochód, to także status…ale sytuacja potem diametralnie się zmienia…Widzowie przenoszą się z nim z Francji na Grenlandię, do Ekwadoru i Szwecji…akcja rozkręca się jak w filmie przygodowym.

mówi Jérôme Commandeur

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu