Familijnie z „DC Liga Super-Pets”, wesoło z „Pracownikiem miesiąca” i strasznie z horrorem „Niewiniątka” – premiery w Cinema City

Na półmetku wakacji, 29 lipca w Cinema City zobaczymy superprzebój dla całej rodziny DC Liga Super-Pets – animowaną opowieść o przygodach Supermana i jego wiernego przyjaciela psa Krypto. Film pokazywany będzie także w formacie 4DX. Tego dnia na ekrany kin wchodzi również francuska komedia Pracownik miesiąca oraz skandynawski horror Niewiniątka. Wystartowała także przedsprzedaż biletów na maraton filmowy After zaplanowany na 26 sierpnia, podczas którego pokazane zostaną wszystkie filmy słynnej serii, w tym najnowsza, czwarta część.

Aby jednocześnie śmiać się, wzruszać i poznać siłę przyjaźni, lojalności i oddania, warto zobaczyć w Cinema City animację DC Liga Super Pets. W pełnej przygód opowieści dla najmłodszych superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów. Seanse w formacie 4DX, z ruchomymi fotelami, dają wrażenie pełnego towarzyszenia bohaterom w ich szalonych przygodach.

Najlepszym sposobem na ucieczkę od codzienności są komedie, a jeśli to komedia francuska, zabawa jest gwarantowana. Pracownik miesiąca to historia Vincenta Peltiera, który żyje życiem, jakiego zawsze pragnął. Jako urzędnik cieszy się przywilejami swojego etatu. Dlatego kiedy pada decyzja o redukcji jego stanowiska, Vincent odmawia zwolnienia, zgadzając się na pracę w nowej placówce. Problemy zaczynają się, gdy bohater jest przenoszony z jednej pracy do drugiej, z jednego odizolowanego miejsca do drugiego. Ostatecznie, trafiając na biegun północny spotyka Evę, badaczkę, która zmieni jego spojrzenie na świat.

Widzom, którzy zamiast śmiechu wolą nastrój grozy i tajemnicy, do gustu przypadnie thriller Niewiniątka. Motyw dzieci, którym przypisujemy niewinność, a prawda okazuje się zgoła inna, znany jest w historii kina. Tym razem film utrzymany jest w skandynawskim klimacie grozy, niezwykle lubianym i cenionym wśród fanów filmowych. Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód. Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź. Film w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta (Najgorszy człowiek na świecie) trzyma w napięciu i niepokoi. Niewiniątka są zdobywcą Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie.

W Cinema City trwa przedsprzedaż biletów na wyczekiwany film akcji Bullet Train z Bradem Pittem i Sandrą Bullock (premiera 5 sierpnia) oraz na japońską animację Tetsuro Kodamy Dragon Ball Super: Super Hero (premiera 19 sierpnia).

Do 28 sierpnia wydłużona została loteria „Wygrywa każdy kinoman”, aby dać możliwość zdobycia nagród większej liczbie widzów, także tym, którzy pierwszy miesiąc wakacji spędzali na urlopach. Każdy bilet kupiony i zarejestrowany na stronie konkursowej www.wygrywakazdykinoman.pl wygrywa. W drugiej, sierpniowej części loterii do wygrania są nagrody kinowe – bilety, przekąski barowe oraz zniżki. Aby skorzystać z wygranej, należy kupić i zarejestrować bilet do 28 sierpnia, a następnie odebrać nagrodę okazując otrzymane potwierdzenie.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu