Pinhead przemówi kobiecym głosem

Wkrótce w serwisie streamingowym Hulu pojawi się restart serii Hellraiser. Produkcja opiera się na tej samej noweli Clive’a Barkera, która zainspirowała całą dziesięciofilmową sagę o kostce przyzywającej istoty piekieł. 

Film zostanie wyreżyserowany przez Davida Brucknera, natomiast scenariusz napisał David S. Goyer. Szczegóły fabuły nie zostały jeszcze ujawnione, jednak znana jest już istotna zmiana względem poprzednich odsłon kultowej serii. W rolę wszechobecnego Pinheada, granego dotychczas w każdym filmie przez Douga Bradleya, wcieli się transpłciowa aktorka Jamie Clayton, znana z seriali Sense8 i The L Word: Generation Q.

Jaki komentarz co do nowej wizji swojej noweli ma Clive Barker?

nowy Hellraiser Davida Brucknera, składa hołd temu, co stworzył pierwszy film, ale potem zabiera go w miejsca, w których nigdy wcześniej nie był.
To Hellraiser na skalę, której po prostu się nie spodziewałem. David i jego zespół są zanurzeni w mitologii tej historii, ale to, co mnie ekscytuje, to ich pragnienie uhonorowania oryginału, nawet jeśli zrewolucjonizują go dla nowego pokolenia.

Reszta obsady rebootu to Goran Visnjic, Odessa A’zion, Brandon Flynn, Drew Starkey i Hiam Abbass. Decyzja Claytona o zmianie wizerunku tak kultowej postaci jest odważnym, a wręcz ryzykownym posunięciem.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu