Pierwsze spojrzenie na interfejs PlayStation 5

Premiera PlayStation 5 jest już coraz bliżej, dlatego przyszedł czas na prezentacje nowego interfejsu konsoli. 

Zgodnie z zapowiedzią, którą kilka dni temu opublikował Burger King, 15 października Sony po raz pierwszy zaprezentowało nowy interfejs użytkownika (UX).

Największą nowością jest uproszczona nawigacja, gdyż z interfejsu możemy skorzystać po jednym naciśnięciu klawisza PlayStation. Tym samym otrzymamy dostęp do informacji o postępach w grze czy połączeniu się w czacie głosowym z przyjaciółmi bez konieczności wychodzenia z rozgrywki.

Pierwsze spojrzenie na interfejs PlayStation 5

Wówczas będziemy mogli nie tylko porozmawiać z innymi osobami, ale także śledzić, jak grają w jakąś grę. Co więcej, deweloperzy Sony pomyśleli o tym, aby można było z tego korzystać podczas własnej rozgrywki, dlatego korzystając z funkcji Picture in Picture (obraz w obrazie, tzw. PiP) będziemy mogli mieć włączony podgląd na to, co robi nasz współtowarzysz.

Potwierdzono również, że w razie problemów z jakimś etapem, będziemy mogli sprawdzić oficjalne przewodniki. Jednak dostęp do nich otrzymają jedynie użytkownicy abonamentu PlayStation Plus. Ponadto zintegrowano system ze sklepem PlayStation Store, dzięki czemu, aby zakupić np. DLC do danej gry, nie będziemy musieli przełączać aplikacji.

Pierwsze spojrzenie na interfejs PlayStation 5

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu