Pierwsze spojrzenie na „Akademię Wampirów”

Telewizyjna adaptacja bestsellerowej serii książek Richelle Mead będzie miała premierę dopiero 15 września, ale pierwszy zwiastun jest już dostępny! Utrzymany w mrocznej kolorystyce ukazuje zakazany romans i tajemniczą walkę o przetrwanie w świecie wampirów i podległych im dhampirów.

W czwartek fani mieli okazję spotkać się z twórcami i obsadą serialu, oraz obejrzeć fragment premierowego odcinka. Niestety online dostępny jest jedynie trailer.

Julie Plec i Marguerite MacIntyre – stojące za produkcją The Vampire Diaries, The Originals  i Legacies – przedstawiają zupełnie nowy dramat o wampirach oparty na bestsellerze YA. W obsadzie zobaczymy Sisi Stringer jako Rose Hathaway, Daniela Nieves jako Lissa Dragomir, Kieron Moore jako Dimitri Belikov i André Dae Kim jako Christian Ozera. Historia przyjaźni, lojalności i miłości osadzona w hierarchicznym świecie przywilejów i przepychu wampirzej społeczności. Głównymi bohaterkami są Vasylissa i Rose. Jedna jest potężną wampirzycą z rodu królewskiego, druga pół-wampirzym Strażnikiem wyszkolonym, by chronić Lisse przed wszelkim niebespieczeństwem, w szczególności brutalnymi strzygami chcącymi zniszczyć obecny ustrój.

Zwiastun ukazał przyjaźń między dziewczynami, gdy odkrywają tajemnicze zagrożenie dla życia Lissy. Jako jej przyszła Strażniczka, Rose gotowa jest na wszystko, by ją chronić – nawet jeśli oznacza to poświęcenie własnego życia. Fani dostali również namiastkę iskry między Rose a jej trenerem i nauczycielem Dimitrim, a także relacji Lissy i szkolnego outsidera Christiana, który nie jest typem faceta, z którym powinna spotykać się księżniczka.

Źródłoew.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu