Peter Dinklage w obsadzie „Ballady ptaków i węży”

Peter Dinklage, znany między innymi z ról Tyriona Lannistera w serialu Gra o tron, Jamesa w Trzech billboardach za Ebbing, Missouri oraz tytułowego kreacji w filmie Cyrano, dołączy do obsady Ballady ptaków i węży.

W prequelu popularnej młodzieżowej trylogii Igrzyska Śmierci Dinklage wcieli się w Cascę Highbottoma, rektora uczelni, w której nauki pobiera młody Coriolanus Snow. U boku aktora zobaczymy między innymi Rachel Zegler, Toma Blytha i Zoe Renee – pełnej obsady jeszcze nie poznaliśmy.

Akcja filmu rozgrywa się ponad sześćdziesiąt lat przed wydarzeniami z Igrzysk Śmierci. Nastoletni Coriolanus Snow zostaje przydzielony jako mentor trybutki z Dwunastego Dystryktu. Charyzmatyczna Lucy Gray zdaje się nie mieć szans na zwycięstwo, jednak ambitny Snow nie traci nadziei na odniesienie zwycięstwa. Produkcja będzie ekranizacją wydanej w 2020 roku powieści pod tym samym tytułem.

Za scenariusz do filmu odpowiada Michael Lesslie, zaś za kamerą zasiada Francis Lawrence, który reżyserował poprzednie filmy z cyklu Igrzysk Śmierci. Premiera Ballady ptaków i węży planowana jest na 17 listopada 2023 roku.

ŹródłoComing Soon
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu