Odwaga, intrygi i ogromne emocje: „Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży” w technologiach IMAX i 4DX!

Cinema City zaprasza na kolejną odsłonę niezwykłego uniwersum: Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży, która przybliży widzom kulisy wydarzeń wpływające na losy znanej trylogii. Tytuł dostępny będzie także w wyjątkowych formatach kinowych Cinema City: IMAX i 4DX. 17 listopada wśród nowości filmowych znajdą się również Horror Story, polska komedia w debiucie reżyserskim Adriana Apanela oraz Niewierni w Paryżu, 50-ty film w dorobku Woody Allena, budzący wiele kontrowersji wśród widzów. W wybranych lokalizacjach ukażą się tytuły Dziwne ścieżki życia oraz Dogman.

Premiera w IMAX, 4DX, 2D

Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży to opowieść o początkach rodów oraz początkach buntu i rozłamu. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki. Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Niewierni w Paryżu to romantyczny thriller, rozgrywający się na ulicach Paryża. Fanny i Jean sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy dziewczyna przypadkowo wpada na Alaina, byłego kolegę z liceum, wszystko się zmienia. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi.

Polska komedia Horror Story to opowieść o Tomku, świeżo upieczonym absolwencie bankowości, który przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już po pierwszej nocy wie, że nie będzie łatwo a wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od niego w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy niepowodzeń?

W wybranych lokalizacjach

Reżyser Luc Besson znany z Nikity czy Leona zawodowca powraca z najnowszym filmem DogMan, w którym stawia pytanie: czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto.

W nowym filmie Pedra Almodovara – krótkometrażowym obrazie Dziwne ścieżki życia – w głównych rolach zobaczymy Pedra Pascala i Ethana Hawke’a. Silva wyrusza konno przez pustynię w odwiedziny do znajomego szeryfa Jake’a. Dwadzieścia pięć lat wcześniej panowie pracowali razem jako najemnicy. Silva odwiedza go, aby powspominać stare dzieje. Po świętowaniu i wspólnie spędzonej nocy Jake zdaje sobie sprawę, że powodem odwiedzin jednak nie są wspomnienia ich starej znajomości. To zupełnie inny powód, jaki?

Pełny repertuar filmów i wydarzeń na stronie www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu