Rodzinne premiery w Cinema City

Listopad zaczyna się familijnymi premierami – w piątek 3 listopada na ekrany kin Cinema City wchodzą polski, przygodowy film fantasy Kajtek Czarodziej na podstawie powieści Janusza Korczaka oraz animacja dla najmłodszych Pati i klątwa Posejdona. Rodzinne kino i dziecięce ceny – w ramach takiej oferty dorośli z dziećmi mogą zobaczyć te dwie nowości, ale także wiele innych tytułów, które w Cinema City znalazły się w Ofercie Rodzinnej. Magia wróci też wraz z sagą o Harrym Potterze, którego ponownie będzie można zobaczyć w salach Sizeer 4DX. Dla dorosłych widzów w wybranych kinach pojawią się premiery: Lęk z Magdaleną Cielecką, francuski dramat Przejścia, komedia The Palace Romana Polańskiego oraz horror w komediowym stylu Cięcie!. Na ekrany BNP Paribas IMAX powraca od 3 listopada widowiskowy Oppenheimer.

Listopadowe premiery dla najmłodszych

Kajtek Czarodziej to przygodowy film fantasy, oparty na powieści Janusza Korczaka, w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Poza tytułowym bohaterem, granym przez Eryka Biedunkiewicza, na ekranie zobaczymy Maję Komorowską, Grzegorza Damięckiego, Karolinę Gruszkę i Piotra Głowackiego. Nastoletni Kajtek, chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Czarodziejskie moce przejmują kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła.

Pati i klątwa Posejdona jest animacją typu wielka przygoda małych bohaterów. Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierzą burzliwe morza i zmierzą się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka!

Filmy dla dorosłej publiczności

Premierowy Lęk z Magdaleną Cielecką i Martą Nieradkiewicz to dramat o relacjach, miłości i odchodzeniu. Nieuleczalnie chora kobieta podejmuje decyzję, którą trudno zaakceptować kochającej ją siostrze. Choć drogi życiowe bohaterek często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Jedna jest nieuleczalnie chora, a druga ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla chorej ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Jej siostra wierzy, że przekona ją do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie.

W Przejściach zobaczymy multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Bezkompromisowy film o trójkącie miłosnym i o nieokiełznanej miłości własnej, która potrafi zniszczyć każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu. Premierę ma także najnowszy film Romana Polańskiego, komedia The Palace. W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości. Francuski klimat zobaczymy też w komediowym horrorze Cięcie!, w którym niewielka ekipa filmowa realizująca niskobudżetowy film o zombie staje naprzeciw całkiem realnych przeciwników.

9 listopada podczas Ladies Night w Cinema City zapanuje magia miłości i świąt.W wyjątkowy wieczór z upominkami i konkursami oraz przedpremierowym pokazem filmu Uwierz w Mikołaja bawić się mogą wszyscy spragnieni zimowej, świątecznej atmosfery. Nadchodzący weekend jest ostatnim dzwonkiem dla fanów muzycznej gwiazdy – jeszcze tylko do niedzieli 5 listopada pokazywany będzie show Taylor Swift The Eras Tour.

Hity kinowe w przedsprzedaży oraz Maraton Igrzysk Śmierci:

Już wkrótce na ekranach pojawi się widowiskowy Marvels. Bilety na ten film, który Cinema City pokaże we wszystkich swoich formatach, tj. IMAX, 4DX, ScreenX, można już kupować na stronie www.cinema-city.pl/filmy/marvels. Premiera odbędzie się 10 listopada, a pokazy przedpremierowe dzień wcześniej. Z wyprzedzeniem dostępne są także bilety na wyczekiwane Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży na stronie www.cinema-city.pl/filmy/igrzyska-smierci-ballada-ptakow-i-wezy, premiera widowiska planowana jest na 17 listopada i w Cinema City podziwiać je będzie można w formatach IMAX oraz 4DX. Na największych fanów czekają pokazy przedpremierowe 16 listopada wieczorem, a także Maraton Igrzyska Śmierci, który wyświetlony zostanie 10 listopada i w ramach którego wyświetlone zostaną cztery poprzednie części serii: Igrzyska Śmierci, Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia, Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1 oraz Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2.

Pełny repertuar filmów i wydarzeń na stronie www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu