„Perswazje” z ekranizacją

Książki Jane Austen to klasyka literatury. Czytane przez odbiorców w różnym wieku, z różnych krajów, w różnych czasach. Nawet dziś są to powieści, po które chętnie się sięga. I jakie równie chętnie się ekranizuje. Były już filmy, seriale, a nawet nowe wersje książek – jak Duma i uprzedzenie i zombie. A teraz powstanie kolejna adaptacja utworu pisarki.

Główną rolę w Perswazjach, bo to o tym dziele mowa, zagra Sarah Snook. Aktorka zagra Anne Elliot – bohaterka odrzuciła kiedyś oświadczyny Fredericka Wentwortha. Po wielu latach drogi tej dwójki znowu się splatają. Jak zakończy się to spotkanie? Jeśli znacie oryginał, zapewne wiecie, jeżeli nie, możecie się dowiedzieć z ekranizacji książki.

Reżyserią obrazu zajmie się Mahalia Belo, scenariuszem zaś Jessica Swale.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu