„Percy Jackson i bogowie olimpijscy” – nowy zwiastun serialu

Percy Jackson i bogowie olimpijscy, kultowa seria książek dla młodzieży, już niebawem zawita na Disney+ dzięki serialowej adaptacji.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy to popularny cykl autorstwa Ricka Riordana. W jego ramach dwunastoletni Percy, półbóg, odkrywa swoje pochodzenie i nadnaturalne moce. Niebawem po tym, jak dołącza do Obozu Herosów, w którym szkolą się dzieci jemu podobne, chłopiec zostaje oskarżony o kradzież pioruna samego Zeusa. Percy w towarzystwie niedużej grupki towarzyszy wyruszy więc w podróż po Ameryce, by odnaleźć zgubę i dowieść swojej niewinności.

W rolach głównych serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy zobaczymy Walkera Scobella (Percy), Aryana Simhardiego (Grover) i Leah Jeffries (Annabeth). Za reżyserię odpowiada James Bobin, zaś scenariusz przygotowali Jonahan E. Steinberg i sam pisarz, Rick Riodran.

Premiera serialu na platformie Disney+ 20 grudnia 2023 roku. Planujecie seans?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu