Obsadzono kilka ról w „Mrocznej wieży”

0
Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Amazon zabiera się za ekranizację jednej z flagowych serii autorstwa Stephena Kinga – Mrocznej wieży. Do tej pory skąpiono nam informacji związanych z produkcją, jednak dziś mamy dla was kilka ważnych wieści. 

Jakiś czas temu, dokładniej w 2017 roku, na ekranach kin zagościł film, który zabrał nas do wykreowanego przez Kinga świata. Niestety obraz Nikolaja Arcela, w jakim główne role zagrali Matthew McConaughey i Idris Elba, nie zebrał dobrych opinii, wręcz przeciwnie – krytycy i widzowie nie pozostawili na nim suchej nitki. To jednak nie oznacza, że nie można zrobić czegoś nowego.

Obsadzono kilka ról w „Mrocznej wieży”
Plakat promujący film „Mroczna wieża”

I właśnie tym nowym zajmuje się już od jakiegoś czasu Amazon, który podobno niebawem wypuści serial osadzony w świecie Mrocznej wieży. Podobno, gdyż nie ma jeszcze dokładniejszych informacji dotyczących produkcji. Najważniejsze pytanie brzmi jednak, kto wcieli się w głównych bohaterów. Otóż Sam Strike zagra Rolanda Deschaina. Aktora mogliście widzieć w takich produkcjach, jak Leatherface czy nie za ciepło przyjętym serialu Nightflyers

Drugim nazwiskiem w obsadzie jest natomiast Jasper Pääkkönen (Wikingowie). Pochodzący z Finlandii aktor zagra natomiast przeciwnika Rolanda, czyli Człowieka w czerni.

Tym razem serial, w przeciwieństwie do wspomnianego wyżej filmu, ma być wierny książkom Kinga. Data premiery jest jeszcze nieznana, jednak gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, na pewno damy wam znać.


Źródło: screenrant.com
Źródło grafiki głównej