Nowy trailer filmu „Artemis Fowl”

0
Z okazji Dnia Świętego Patryka Walt Disney Pictures wydał nowy zwiastun długo oczekiwanej adaptacji Artemisa Fowla w reżyserii Kennetha Branagha. W filmie wystąpi Colin Farrell, który udzieli synowi błogosławieństwa irlandzkiego, które ma na celu przywrócenie wiary w jego przeznaczenie. Adaptacja ma trafić do kin 29 maja. 

Artemis Fowl to fantastyczna, czarująca przygoda, która podąża drogą tytułowego bohatera, 12-letniego potomka długiej linii przestępczych mózgów, który próbuje odnaleźć ojca zaginionego w tajemniczy sposób. Z pomocą swojego lojalnego obrońcy Butlera, Artemis postanawia go odnaleźć. Odkrywa przy tym starożytną, podziemną cywilizację – niesamowicie zaawansowany świat wróżek. Zniknięcie jego ojca jest w jakiś sposób związane z tym miejscem.  Artemis, dzięki swojej przebiegłości, wymyśla niebezpieczny plan, przez który dochodzi do wojny sprytu z wszechpotężnymi wróżkami.

W postać Artemisa Fowla wcieli się nowicjusz Ferdia Shaw. Colin Farrell odegra rolę kryminalnego ojca. Larę McDonnell, którą mogliśmy zobaczyć w filmie Love, Rosie, w tej produkcji obejrzymy w roli kapitan Holly Short, porywczej  elfki, która została porwana przez Artemisa za okup ze złota. W podziemnym baśniowym świecie Haven City zdobywczyni Oscara, Dame Judi Dench, znana z filmu Skyfall zagra Commander Root, liderki dywizji rozpoznawczej LEPrecon, wróżki policji, a Josh Gad z Beauty and the Beast gra Mulcha Diggumsa , kleptomana-karłał, który próbuje pomóc uratować Holly.

Książka została zaadaptowana przez nagradzanego dramaturga Conora Mc Phersona. Film produkowany jest przez Baranagha i Judy Hofflund, a Matthew Jenkins i Angus More Gordon są producentami wykonawczymi. Baranagh do pracy przy tej ekranizacji sprowadza kilku członków swojego zespołu kreatywnego, w tym  Harisa Zambarloukosa, reżysera fotografii, Jima Claya, scenografa, Patricka Doyle’a, kompozytora, oraz Carol Hemming, projektantkę fryzur i makijażu. Wszyscy pracowali nad projektem reżyserskim Branagha z 2017 roku, Murder on the Orient Express. Projektantką kostiumów jest Sammy Sheldon Differ, która tworzyła ubiory postaci w Assassin’s Creed. Montażem filmu zajmie się Martin Walsh, znany z takich produkcji jak Wonder Woman

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.