Nowości w HBO Max | 1 – 15 kwietnia

Wsród kwietniowych premier HBO Max zadebiutuje „#BringBackAlice”. 14 kwietnia będzie można zobaczyć aż dwa odcinki tej trzymającej w napięciu produkcji z Heleną Englert w roli głównej. 

Wybrane filmy:
 • Nitram – Oparta na faktach opowieść o mężczyznie, który w kwietniu 1996 roku zastrzelił 35 turystów odpoczywających w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii.
 • Niewidomy człowiek, który nie chce obejrzec „Titanica” (The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic) – Jaakko jest niewidomy i przykuty do wózka inwalidzkiego. Kocha Sirpę, z którą codziennie rozmawia przez telefon. Kiedy pewnego dnia kobieta zostaje przytłoczona szokującą nowiną, Jaakko postanawia natychmiast się do niej udać.
 • Życie seksualne babć (Granny’s Sexual Life) – Cztery starsze kobiety przywołują swoje wspomnienia z młodości. Jedna z nich szczegółowo opisuje swoją historię. Jej młodość i wspomnienia dotyczące życia intymnego ilustrują sytuację słoweńskich kobiet w pierwszej połowie XX wieku.
 • Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cloudy with a Chance of Meatballs) – Zainspirowany książką dla dzieci film opowiada o mieście, w którym jedzenie spada z nieba jak deszcz.
 • Klopsiki kontratakują (Cloudy with a Chance of Meatballs 2) – Kolejna część przygód szalonego naukowca, który stworzył przez przypadek bardzo niebezpieczny wynalazek – maszynę zmieniającą wodę w jedzenie.
 • Prywatna pustynia (Private desert) – Daniel zostaje zawieszony w policji i objęty wewnętrznym dochodzeniem w sprawie przemocy. Kiedy Sara, jego internetowa miłość, przestaje odpowiadać na jego wiadomości, mężczyzna postanawia jechać na północ Brazylii, aby ją odnaleźć.
 • Szum (Tinnitus) – Marina jest byłą pływaczką synchroniczną, która cierpi na okropne brzęczenie w uszach. Po wypadku, którego doznała na ostatnich igrzyskach olimpijskich, postanawia wrócić do rywalizacji w nadziei na zdobycie medalu.
 • Fogareu – Fernanda wraca po wielu latach na farmę swojego wuja w środkowej Brazylii razem z prochami swojej zmarłej adopcyjnej matki. Jej poszukiwania prawdy o swoim pochodzeniu burzą fasadę pozorów stojącą za tą mieszczańską rodziną.
 • Cleo od piątej do siódmej (Cleo from 5 to 7) – Młoda, odnosząca sukcesy piosenkarka wędruje ulicami Paryża między siedemnastą a dziewiętnastą, czekając na wynik biopsji. W tym czasie walczy z poczuciem śmiertelności i ponownie analizuje swoje życie.
 • Szczęście (Le Bonheur) – Żonaty ojciec rodziny wdaje się w romans z atrakcyjną pracownicą poczty, a jego niewierność ma tragiczne konsekwencje dla jego bliskich.
 • Stworzenia (The Creatures) – Pisarz i jego ciężarna żona przeprowadzają się na odległą wyspę u wybrzeży Francji. Kiedy mężczyzna czyni miejscowych bohaterami swojej nowej powieści, rzeczywistość i fikcja zaczynają się niebezpiecznie mieszać.
 • A E I O U  – szybki alfabet miłości (A E I O U – a quick alphabet of love) – Anna jest sześćdziesięcioletnią aktorką, która najlepsze czasy ma już za sobą. Kobieta niechętnie przyjmuje pracę nauczycielki siedemnastolatka z wadą wymowy i szybko rozpoznaje w nim złodzieja, który niedawno wyrwał jej torebkę na ulicy.
 • Mumie (Mummies) – Przygody trzech egipskich mumii, które mieszkają w podziemnym tajnym mieście, ukrytym w starożytnym Egipcie. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń mumie trafiają do dzisiejszego Londynu, gdzie przeżywają zwariowaną i przezabawną przygodę.
 • Próba (The Test) – Inteligentna komedia o pieniądzach, miłości i ambicjach w reżyserii doświadczonego filmowca Daniego de la Ordena.
 • Pomiot (The Brood) – Zaburzona kobieta przechodzi radykalną formę psychoterapii w odległym, tajemniczym instytucie. Tymczasem jej córeczka, która przebywa pod opieką ojca, jest terroryzowana przez grupę demonicznych istot. Co łączy te dwie historie?
 • Skanerzy (Scanners) – Człowiek o niezwykłych – i niszczycielskich – zdolnościach telepatycznych zostaje schwytany przez agentów tajemniczej zbójeckiej korporacji i odkrywa, że niektórzy z pozostałych „skanerów” myślą o przejęciu dominacji nad światem.
 • Dziewczyny (Girl Picture) – Trzy dziewczyny u progu kobiecości. W ciągu trzech kolejnych piątków dwie z nich mierzą się ze skutkami zakochania, podczas gdy trzecia wyrusza na poszukiwania czegoś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyła, czyli przyjemności.
 • Gość (The Guest) – Gdy młody weteran puka do drzwi rodziny Petersonów, która niedawno straciła na froncie ukochanego syna, w okolicy zaczynają dziać się przerażające rzeczy.
 • Palmy i słupy (Palm Trees and Power Lines) – 17-letnia Lea w wakacje opala się w ogrodzie i spędza czas ze swoją paczką. Jej monotonię przerwa pewien czarujący i przystojny trzydziestolatek. Szybko jednak okazuje się, że mężczyzna nie ma czystych intencji.
 • Mikado – Nastoletnia Magda ofiarowuje swój drogi naszyjnik choremu dziecku w szpitalu, w którym jest wolontariuszką. Jej ojciec jest pewien, że dziewczyna znowu kłamie, ale ta udowadnia swoją niewinność. Mężczyzna nie potrafi jednak przyznać się do błędu.
 • Assassin’s Creed – Opowieść o człowieku, który znajduje się w centrum starożytnej bitwy między dwiema potężnymi siłami. Wykorzystując wspomnienia swojego przodka, które są zawarte w jego własnym DNA, może zakończyć konflikt oraz stoczyć walkę o swoje odkupienie.
 • Skrzynka (The Box) – Nastoletni Hatzin jedzie autobusem daleko na meksykańską wieś, aby odebrać szczątki swojego ojca, które zostały wykopane z masowego grobu. Przypadkowe spotkanie z mężczyzną, który przypomina jego ojca, napełnia chłopaka wątpliwościami i nadzieją.
 • Snowden – Oliver Stone przedstawia opowieść o byłym pracowniku CIA i NSA, który doprowadził do największego wycieku poufnych informacji w historii USA.
 • Bullet Train – Brad Pitt w roli płatnego zabójcy, który podczas swojej ostatniej misji w superszybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki musi zmierzyć się ze śmiercionośnymi przeciwnikami z całego świata. Kto wyjdzie żywy z pociągu na ostatniej stacji?
Dokumenty:
 • Milan Kundera: Od żartu do nieistotności (Milan Kundera: from the Joke to Insignificance) – Życie Kundery jest owiana tajemnicą. Od 30 lat nie udziela wywiadu i nie pojawia się publicznie, więc dowiedzieć się czegoś o nim można jedynie z jego prac.
 • Diana. The Princess (Princess) – Historia księżnej Diany opowiedziana za pomocą archiwalnych materiałów filmowych. Obraz tworzy odważną i wciągającą opowieść o jej życiu i śmierci. Pokazuje również, jaki wpływ Diana wywarła wczoraj i dziś na stosunek opinii publicznej do monarchii.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu