Nowe osoby w obsadzie „House of the Dragon”

To jeden z najbardziej oczekiwanych seriali. Po Grze o tron przyszedł czas na inną opowieść w tym samym świecie, ale innych czasach. Mowa o produkcji House of the Dragon, do której powoli kompletuje się obsadę.

Akcja nowego obrazu rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron. Główne wydarzenia będą się zaś toczyły wokół rodu Targaryenów. Wiadomo już, że jedną z większych ról zagra Paddy Considine – wcieli się on w króla Viserysa Targaryena. Kto jeszcze będzie w obsadzie produkcji?

Właśnie dołączyły do niej trzy nowe osoby. Jedną z nich jest znany z Doktor Who Matt Smith, drugą Olivia Cooke (wystąpiła chociażby w tytule Bates Motel), a trzecią Emma D’Arcy. Smith zagra księcia Daemona Targaryena, młodszego brata króla Viserysa. To on będzie związany ze smokami. D’Arcy wcieli się w postać księżniczki Rhaenyry Targaryen – córkę króla. Cooke to Alicent Hightower – córka Otto Hightower, prawej ręki króla.

Serial ma liczyć dziesięć odcinków, premiera została przewidziana na 2022 rok.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu