Nowa gra strategiczna w stylu dark fantasy: „GORD”

Team17 i Covenant.dev zaprezentowały dziś nowy materiał wideo przedstawiający rozgrywkę z nadchodzącej gry strategicznej w stylu dark fantasy dla jednego gracza, zatytułowanej Gord.

W 16-minutowym materiale, w którym w rolę narratora wciela się Stan Just, reżyser gry Gord i dyrektor naczelny Covenant.dev, możemy zobaczyć ponury i bezlitosny świat gry Gord, dowiedzieć się czegoś o zupełnie nowym podejściu do gatunku gier strategicznych, a także poznać bogate prasłowiańskie legendy, które posłużyły jako inspiracja dla przerażających stworów i głębokiej fabuły.

W czasie prezentacji Stan Just omawia nowatorską rozgrywkę w grze Gord łączącą mechaniki budowy miasta, zarządzania społecznością i przygód przeżywanych przez gracza. Pokazuje też bogactwo możliwości wyboru, które będą mieli gracze podczas każdej rozgrywki w ramach kampanii, jak również w pełni konfigurowalny tryb „własnych scenariuszy”. Na filmie widać także niektóre z budowli, które mogą wznosić gracze, oraz możliwości rozbudowy osad (nazywanych w grze „grodami”) przy użyciu szerokiej gamy budynków, takich jak obóz szkoleniowy, który pozwala rekrutować lepiej wyposażone jednostki, lub świątynia, która zwiększa ich zdolności magiczne. Stan Just zwraca też uwagę na osobiste podejście do mieszkańców osad, z których każdy ma inną osobowość i unikatowe atrybuty oraz zachowuje się inaczej, co ma bezpośredni wpływ na decyzje gracza oraz dynamikę całej społeczności w perspektywie długoterminowej.

Nowy materiał z rozgrywką ukazuje również satysfakcjonującą walkę w czasie rzeczywistym w grze Gord’. Widzimy na przykład, jak Stan Just zabija stwory na bagnach przy użyciu arsenału brutalnych broni do walki wręcz i potężnych zaklęć ze spektakularnie makabrycznymi rezultatami.

Obejrzyj nową rozgrywkę zaprezentowaną przez twórców:

W grze Gord gracze stają na czele Plemienia Świtu, które będzie się starało zakładać nowe osady oraz eksplorować upiorne, zakazane ziemie, próbując poradzić sobie z przerażającymi stworami i bóstwami inspirowanymi słowiańskim folklorem. Gracze będą wypełniać zadania, aby rozbudowywać osady plemienia i chronić je przed najeźdźcami, oraz jednocześnie zarządzać mieszkańcami, których osobiste historie, więzi rodzinne i dobrostan mogą mieć decydujący wpływ na to, czy ich społeczność przetrwa.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu