Wygraj książkę „Kruki” [ZAKOŃCZONY]

-

Razem z Wydawnictwem Zysk i s-ka przygotowaliśmy dla was nowy konkurs! Tym razem w naszej zabawie do wygrania dwa egzemplarze książki Kruki autorstwa Moniki Maciewicz. Zapraszamy.

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

Kruki

Kontynuacja przygód wiedźmy Biwii, znanej z powieści Wiedma Gdy ma się moc, łatwo ulec złu… Nad przemyskim grodem krąży chmara kruków. Nikogo by nie zaniepokoił ten widok, gdyby nie fakt, że ptaki te zazwyczaj latają w niewielkich stadach. Kruki są spragnione padliny i przeczuwają, że wkrótce będzie jej pod dostatkiem. Czyżby śmierć wyruszyła zbierać swe żniwo? Żerca, sprawujący opiekę nad świątynią Swaroga, odczytuje złowróżbne znaki. Nie potrafi ich jednak jednoznacznie zinterpretować. Obawia się, że mieszkańcom pobliskiego grodu zagraża niebezpieczeństwo. I to niejedno. Zaniepokojony szuka pomocy u Wiedmy. Mimo że cieszy się ona coraz większym poważaniem wśród ludzi, przeszkody, które się przed nią piętrzą, są potężniejsze.

Opis pochodzi od wydawcy.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zyska i s-ka, mamy dla was dwa egzemplarze książki Kruki autorstwa Moniki Maciewicz.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie konkursowe:

jaka słowiańska Bestia budzi Twój największy strach? Odpowiedz uzasadnij.

UWAGA. Zmieniamy zasady zgłoszeń do naszych konkursów. Od teraz wszystkie zgłoszenia konkursowe przyjmujemy w formie wiadomości przesłanej drogą mailową na adres konkurs@popbookownik.pl.

Wygrywają dwa, najbardziej kreatywne zgłoszenia, które po rozstrzygnięciu konkursu zostaną opublikowane w tym wpisie, bez podawania danych autorów.

Autorzy zwycięskich zgłoszeń zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki KrukiNa wasze zgłoszenia czekamy do 9 października 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Zysk i s-ka.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 9 października 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz wysłanie wiadomości e-mail o tytule KONKURS KRUKI, na adres konkurs@popbookownik.pl, zawierającej odpowiedź na zadane w niniejszym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem zgłoszenia pod uwagę.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych zgłoszeń e-mailowych zostaną wręczone nagrody w postaci książki Kruki.
 9. Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej e-mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu – otrzyma on wiadomość z adresu konkurs@popbookownik.pl, będącą odpowiedzią na jego zgłoszenie konkursowe.
 10. Akceptując niniejszy regulamin uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na anonimową, bez podawania danych osobowych autora zgłoszenia, publikację zgłoszenia w przypadku wygranej.
 11. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzcę do Organizatora.
 12. W przypadku niepodania przez Zwycięzcę danych potrzebnych do wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada.
 13. Nagrody stanowią: 2 x książka Kruki.
 14. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 15. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, wysłać e-mailowo tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 16. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez Zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Informacje te powinny zostać wysłane e-mailowo na adres konkurs@popbookownik.pl, w odpowiedzi na otrzymaną wcześniej od Organizatora wiadomość e-mail informującą o zwycięstwie. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 17. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 18. Organizator nie będzie udostępniał danych osobowych i adresowych osobom trzecim, ani wykorzystywał ich w żaden inny sposób niezwiązany z wysyłką nagrody.
 19. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 20. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe Zwycięzcy.
 21. Zanim nastąpi usunięcie danych wskazanych w punkcie 15 niniejszego regulaminu, Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych ze skrzynki e-mailowej Organizatora, na których te dane są przechowywane. W tym celu należy wysłać e-mail na adres konkurs@popbookownik.pl. Jeśli żądanie wpłynie na e-mailową skrzynkę odbiorczą Organizatora przed wysyłką nagrody, dane zostaną niezwłocznie usunięte, co uniemożliwi wysyłkę nagrody – w związku z tym Zwycięzca, wysyłając na wskazany w tym punkcie adres e-mail żądanie usunięcia danych, zrzeka się nagrody. Nagroda zostanie przekazana innemu Uczestnikowi konkursu, którego zgłoszenie Organizator oceni jako kolejne najciekawsze.
 22. Dane określone w punkcie 15 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, w konkursowych zgłoszeniach e-mailowych, wspomnianych w punkcie 6 niniejszego regulaminu i wysłanych na adres konkurs@popbookownik.pl, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 23. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 24. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.

Zwycięskie odpowiedzi:

 • Mój strach budzi słowiański demon – POŁUDNICA.
Kogo mogłaby przestraszyć często młoda kobieta z wiankiem na głowie i długimi włosami…. Mogłaby, jeśli w ręku dzierżyłaby kosę!
Grasowała w polu, pośród łanów zboża, nie cierpiąc wrzeszczących dzieci i …. mężczyzn. Aż ciarki przechodzą mi po plecach, gdy ścina zboże pośród którego śpią mężczyźni po pracy w polu. Aż strach pomyśleć jaki bój ich czeka w starciu z Południcą. Jej piękny śpiew był zmyłką, bo naprawdę była okrutna i biada temu, kto jej się nawinął, gdyż czekała go męka i pogruchotane kości!
 • Legendy ,wierzenia ludowe, zabobony, klechdy i bajania, opowieści o czarownicach i o demonach w okolicy …to było moje dzieciństwo. Wychowałam się na wsi, tam bardziej wierzono w różne gusła i zabobony a ja słuchając na ten temat opowieści dziadka zaraziłam się uwielbiem do mitologii słowiańskiej, miejscowych legend, dlatego ta książka jest dla mnie wymarzona, upragniona więc nie mogę nie wziąć udziału.

  Tu mam dylemat… Zarówno Wodnik jak i Lepszy mnie intryguje a zarazem budzi we mnie ogromny strach.
  Wodnik zwany też Utopce został zapamiętany z opowieści dziadka jako ten , który topił ludzi , którzy odważyli się wchodzić do zbiornika wodnego przed dniem świętego Jana. I choć wiem że to tylko zabobon , do dziś mam to w pamięci i nie wchodzę do żadnego maturalnego zbiornika wodnego przed świętym Janem. Być może to moje zacofanie, mój staroświecki światopogląd, ale w tych legendach  i bajaniach najstarszych osób z mojej wsi musi być choćby ziarenko prawdy. Poza tym mimo nie umiem pływać co potęguje mój strach.
  Natomiast Leszy…..no cóż, tu już dłuższa historia. Nie będę opisywać ani jednego , ani drugiego, bo to można znaleźć w Wikipedii. Ja napiszę wspomnienia.
  Rodzice mieli ziemię za lasem. Całe lato tam jeździliśmy z rodzicami. Tam też z siostrą się bawiłyśmy. Babcia zawsze nas ostrzegala by uważać na Leszka( tak o Leszym mówiła babcia), pana z białą brodą,by nie hałasować w lesie, nie płoszyć zwierząt…Jednak gdy rodzice sprzedali ziemię, zaczęłam mieć dziwny sen, który powtarza się kilka razy w roku. Zawsze tak samo. Jestem w środku naszego lasu, próbuje biec, właściwie uciekam przed kimś lub czymś. Gdy zawsze znajduje się na skraju tego lasu i czuję ulgę że udało mi się uciec, wracam automatycznie do jego środka. Moja ucieczka rozpoczyna się na nowo. Gdy jestem u rodziców ,widzę z okna ten las, przyciąga mnie do siebie, ale też boję się go i czuję respekt. Czy to możliwe że jako dziecko spotkałam w tym lesie Leszego i zostało to usunięte z mojej pamięci? Być może. Wiem jedno, coś się tam wydarzyło, coś co pozostaje w mojej głębokiej podświadomości i przypomina mi się ciągle w tym śnie. Być może Leszy nie chce bym o nim zapomniała. Ten sen sprawia że źle czuję się przez kilka dni. Jestem wystraszona, mimo iż ciągle powtarzam że to sen….ale ten las istnieje….
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu