Nowa fala koreańskich produkcji na Netflix

Prezentowany w serwisie Netflix K-kontent szturmem podbija świat. Miłość do koreańskich produkcji nie tylko nie zwalnia, ale wręcz przybiera na sile. Po sukcesie Squid Game, Niezwykłej prawniczki Woo czy Physical 100 oraz po ekscytacji wywołanej niedawnym ogłoszeniem obsady drugiego sezonu Squid Game 2 podczas Tudum, Netflix zaprezentuje kolejną przełomową falę koreańskich produkcji, tym razem z gatunku K-romance.

Świat kocha K-romance – mamy sześć nowych seriali, które sprawią, że Twoje serce zabije szybciej.
 • Uśmiech losu (ang. King the Land) – dostępny na Netflix. Nowe odcinki od 6 sierpnia
  Bogaty spadkobierca nie znosi fałszywych uśmiechów. Spotyka dziewczynę, której promienny uśmiech należy do jej obowiązków w pracy — w jednej z jego rodzinnych firm. Od razu jej nie lubi, oceniając ją jako osobę, która ukrywa swoje prawdziwe ja za fałszywą maską. Gwiazdy K-pop, Jun-ho i Yoona, po raz pierwszy łączą siły jako aktorzy w tym długo oczekiwanym przez fanów serialu z gatunku K-romance.

 

 • Do zobaczenia w moim 19. życiu (ang. See you in my 19th life) – dostępny na Netflix
  Do zobaczenia w moim 19. życiu to spin-off popularnej gry internetowej. Ji-eum Ban pamięta wszystkie swoje poprzednie życia. W jednym z nich, jako osiemnastolatka zakochuje się w chłopaku z sąsiedztwa. W swoim dziewiętnastym życiu próbuje do niego wrócić, ale okazuje się, że stał się zimnym człowiekiem, który nie chce nawiązywać relacji. Czy miłość może zatriumfować?
 • Namacalne dowody (ang. Behind your touch) – dostępny na Netflix od 12 sierpnia
  Królowa komedii romantycznych Han Ji-min w tym serialu wciela się w rolę weterynarki z małego miasteczka, obdarzonej darem psychometrii. Kiedy przekonuje detektywa o swoich umiejętnościach, łączą siły, aby rozwiązać przestępstwa z sąsiedztwa.
 • Jesteś moim przeznaczeniem (ang. Destined with you– dostępny na Netflix od 23 sierpnia
  Gwiazdy gatunku K-romance, Cho Boa i Rowoon (również gwiazdor K-popu) razem w jednym serialu! Rowoon wciela się w rolę prawnika, który pozornie ma wszystko, ale prześladuje go rodzinna klątwa. Niebawem okazuje się, że kluczem do złamania klątwy jest pozornie zwyczajna urzędniczka państwowa grana przez Cho.
 • Wezwał cię czas (ang. A time called you) – w tym roku na Netflix
  Ahn Hyo-seop (znana z Business Proposal) i Jeon Yeo-been (znany z Vincenzo) występują w remake’u klasycznego tajwańskiego romansu Someday or One Day. Jeon cofa się w czasie do 1998 roku i spotyka mężczyznę, który jest niesamowicie podobny do jej zmarłego chłopaka. Na ich drodze pojawiają się komplikacje.
 • DOONA! – w tym roku na Netflix
  Student (Yang Se-jong) ma wyjątkowy kłopot – żyje w związku z byłą gwiazdą K-pop (graną przez prawdziwą byłą gwiazdę K-pop, Suzy). Ich związek zaczyna się od wzajemnego niezrozumienia i niechęci, ale z czasem przeradza się w miłość i zaufanie. Czy ich związek wytrzyma bezlitosną presję sławy?

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu