Netflix zatrudnił braci Russo do produkcji anime „Magic: The Gathering”!

0
Twórcy Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame stworzą serial w uniwersum Magic: The Gathering. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące produkcji.

Joe i Anthony Russo oficjalnie będą pracować dla platformy Netflix. To właśnie oni zajmą się stworzeniem serialu animowanego w uniwersum Magic: The Gathering. Utalentowani autorzy ostatnich Avengersów otrzymają za zadanie napisanie nowej fabuły i rozwijanie historii Planeswalkerów.

Jesteśmy wielkimi fanami i graczami Magic: The Gathering od początku powstania, więc możliwość ożywienia tych historii poprzez animację jest dla nas prawdziwą pasją.

– skomentowali Joe i Anthony Russo.

Henry Gilroy (Star Wars Rebels, Star Wars: The Clone Wars) i Jose Molina (The Tick, Agent Carter) będą głównymi scenarzystami i współproducentami serialu, a Yoriaki Mochizuki będzie pełnił funkcję dyrektora nadzoru i współproducenta. Animacja serialu zostanie zrealizowana przez Bardel Entertainment.

Magic: The Gathering zostało stworzone w 1993 roku i od tego czasu markę sprawdziło ponad 38 mln fanów z całego świata. W ciągu 25-letniej historii, MTG zostało przetłumaczone na 11 języków i uniwersum poznali gracze z ponad 70 krajów.