Najpiękniejsze spektakle baletowe Teatru Bolszoj – latem w Multikinie!

Miłośnicy baletu przyzwyczaili się już, że latem w Multikinie można zobaczyć najlepsze spektakle baletowe Teatru Bolszoj, ale mało kto jeszcze kilka tygodni temu spodziewał się chyba, że tego lata – innego niż wszystkie – też będzie to możliwe. Tymczasem letnie baletowe powtórki znów w Multikinie! Pierwszy z dwóch spektakli zostanie zaprezentowany już w najbliższy czwartek, 27 sierpnia o godz. 18:00.

Letnie prezentacje najlepszych spektakli Bolszoj na ekranach kin sieci Multikino startują w tym roku, z uwagi na lockdown, w terminie nieco przesuniętym w stosunku do lat poprzednich. Oczekiwanie rekompensuje jednak dobór tytułów.

27 sierpnia o godz. 18:00 Multikino zaprezentuje Jezioro łabędzie: jeden z najchętniej oglądanych baletów świata, którego kolejne inscenizacje cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Trudno uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju w 1877 roku okazała się całkowitą klapą. Nie było to jednak to Jezioro łabędzie, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Poklask zdobyła dopiero zaprezentowana w Petersburgu osiemnaście lat później wersja choreograficzna Mariusa Petipy – to ona do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w rozmaitych wersjach i przeróbkach. W niemal wszystkich wariantach niezmienną częścią Jeziora łabędziego pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach. Co ciekawe, autorem tych najbardziej rozpoznawalnych fragmentów, wykonywanych przez tańczące łabędzie jest nie sam Petipa, ale jego uczeń Lew Iwanow.

Jezioro łabędzie – baletowe arcydzieło do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu Teatru Bolszoj – będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino już w najbliższy czwartek, 27 sierpnia o godz. 18:00.

15 września o godz. 18:00 Multikino zaprezentuje natomiast jeden z najsłynniejszych XIX-wiecznych baletów, również w wykonaniu Teatru Bolszoj: Giselle. Ten tytuł zdecydowanie należy do klasyki baletu, w kolejnych wystawieniach jest nieustannie podziwiany przez widzów na całym świecie.

Najpiękniejsze spektakle baletowe Teatru Bolszoj – latem w Multikinie!

Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…

Ten klasyczny balet Multikino pokaże w inscenizacji Aleksieja Ratmańskiego (znanego m. in. z Korsarza – na ekranach kin sieci Multikino w listopadzie ubiegłego roku), który w znaną historię ubogiej wiejskiej dziewczyny tchnął nową energię i sprawił, że w wykonaniu Teatru Bolszoj zachwyca jeszcze bardziej. Giselle w Multikinie już we wtorek, 15 września o godz. 18:00.

Na pokazy spektakli baletowych zapraszamy we wskazanych wyżej terminach do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Stary Browar), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Młociny, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu i Zabrzu.

Patronami medialnymi spektakli baletowych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.

Szczegóły na www.multikino.pl.

27.08.2020 | czwartek | 18:00

Jezioro łabędzie
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa

Organizator: Multikino S.A.

Producent: Pathé Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Przedstawienie trwa około 2 godziny i 45 minut.

15.09.2020 | wtorek | 18:00

Giselle
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Aleksiej Ratmański

wykonanie: zespół baletowy Teatru Bolszoj

Organizator: Multikino S.A.

Producent: Pathé Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

Źródłonota prasowa
GrafikaMultikino
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu