Nagradzana gra „Stray” otrzyma film animowany!

Dobrze przyjęta gra „o byciu kotem” Stray, otrzyma film animowany od twórców serialu Nimona. Robert Baird z Annapurna Animations zdradza kilka szczegółów na temat produkcji.

Do sieci trafiła informacja, że laureat nagród The Game Awards w kategorii najlepsza gra niezależna oraz najlepszy debiut Stray, zostanie zaadaptowana do formy filmu animowanego. Pieczę nad projektem sprawuję Annapurna Animations, jedna z gałęzi wydawcy oryginalnej gry.

Robert Baird, jeden z szefów studia, przekazał kilka ciekawych informacji na temat wizji jaka przyświeca twórcom. Ma to być historia o tym co sprawia, że jesteśmy ludźmi, a co ciekawe w filmie takowi się nie pojawią. Ma się ona skupić na niewerbalnym prowadzeniu historii, a w z jego pada nawet określenie „hopepunk” – optymizm mimo wielu przeciwności. Na ten moment produkcja nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

ŹródłoGamesRadar
GrafikaGamesRadar
Bartłomiej Szary
Bartłomiej Szary
Gdyby nie został informatykiem, najprawdopodobniej zmieniłby imię na Ben i wyjechał na pustynną planetę. Chętnie chłonie wszystko co gwiezdnowojenne i marvelowe. Kolekcjoner gier (planszowych i wideo) oraz zestawów Lego z logiem Star Wars. Prywatnie, adopcyjny ojciec dwójki kociaków.

Popularne w tym tygodniu