Na Kickstaterze ruszyła kampania wpierająca projekt „Chenobylite”

0
Wczoraj wystartowała kampania cowdfundingowa w serwisie Kickstarter wpierająca projekt gliwickiego studia The Farm 51 – Chetnobylite. Wraz ze startem zbiórki twórcy udostępnili zwiastun fabularny gry.

Chernobylite to survival horror dla jednego gracza, łączący swobodną eksplorację świata z wymagającą walką, craftingiem i nie jedno-liniową fabułą. Gracze będą mieli za zadanie przetrwać, odkrywając przy tym pokręcone tajemnice opuszczonego Prypecia.

Zbiórka na Kickstarterze ma pomóc twórcom rozbudować lokacje w grze Chernobyite i odtworzyć opuszczone miasto w możliwie jak największej liczbie szczegółów. Do tego The Farm 51 wykorzysta autorską technologię skanowania Reality 51, dzięki której gracze będą mogli zwiedzić Prypeć i poczuć się jakby byli tam naprawdę. Kampania crowdfundingowa ruszyła wczoraj, a jaj celem jest zebranie 100 tysięcy dolarów. Projekt zdobył już wiele fanów, więc nie widzi fakt, że w ciągu jednego dnia uzbierało się już 20 procent założonego celu.

Zapraszamy do obejrzenia nowego zwiastuna fabularnego. W głównego bohatera gry, Igora, wciela się Aleksandr Vilkov, aktor znany z gry Stalker oraz serii Metro.

Zachęcamy również do wspierania projektu, gra zapowiada się naprawdę ciekawie. Chernobylite ukaże się w wersji early access na Steam już w listopadzie. Natomiast gotowy produkt, kierowany na PC, pojawi się w połowie przyszłego roku.


Źródło: kickstarter.com, youtube.com