Nadchodzi kolejna adaptacja „Ostatniego Mohikanina” od twórców „True Detective” i „Watchmen”

0
Już za jakiś czas na szklany ekran trafi kolejna adaptacja Ostatniego Mohikanina, a przyczynią się do tego Cary Joji Fukunaga (True Detective) oraz Nicole Kassell (Watchmen).

Fukanaga zajmie się scenariuszem razem z Nicholasem Osbornem, natomiast Kassell wyreżyseruje wspomniany serial. Oczywiście produkcja ma być adaptacją znanej powieści Jamesa Fenimore’a Coopera z 1826 roku.

Akcja książki osadzona jest w XVIII wieku, gdzie na terenach brytyjskich kolonii Ameryki Północnej rozgrywa się wojna francusko-brytyjska.

Produkcja natomiast zostawi tło wydarzeń, ale bardziej skupi się na uczuciu rodzącym się między młodym Mohikaninem, Unkasem, a córką brytyjskiego pułkownika, Korą.

Jak mówi Fukanaga, zderzenie dwóch różnych światów oraz możliwość ukazania tej opowieści, wraz z przedstawieniem myślących niezależnie bohaterów o silnej woli, razem z Osbornem i Kassell, jest dla niego ekscytującą szansą na wskrzeszenie zapomnianych przodków, definiujących tożsamość dzisiejszych Amerykanów.

Adaptacja, mająca powstać dzięki Paramount TV i Anonymous Content, będzie już dziesiątym podejściem do popularnej historii.


Źródło: comingsoon.net
Grafika: fdb.pl