Multiculture Britain w Multikinie: we wrześniu w cyklu teatralnym National Theatre Live na ekranach kin zagoszczą aktorskie sławy!

0
Legendarny Gandalf z Władcy Pierścieni, zdobywca Złotego Globu, jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce brytyjskich aktorów – Ian McKellen jako Szekspirowski Król Lear oraz aktorski pojedynek dwóch Sherlocków – Benedicta Cumberbatcha i Jonny Lee Millera – w kultowej historii o Frankensteinie już we wrześniu w Multikinie.

Uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano Król Lear Williama Szekspira ukazuje dramat starzejących się ojców odrzuconych przez własne dzieci, ale i w zaślepieniu odtrącających tych, którzy naprawdę ich kochają.

Po rolę Króla Leara sięgali najwybitniejsi aktorzy, dla których była szansą na stworzenie w dojrzałym wieku kreacji złożonej, wykorzystującej cały arsenał dramatycznych środków wyrazu. Ian McKellen po mistrzowsku sprostał temu arcytrudnemu zadaniu. Stworzył „niesamowicie wzruszający portret” (według magazynu „Independent”), a cały spektakl w reżyserii Jonathana Munby’ego, wystawiony przez Chichester Festival Theatre, otrzymał najwyższe noty i pochwały od wszystkich czołowych brytyjskich dzienników i tygodników.

Wybitny Szekspirowski tekst w mistrzowskiej interpretacji będzie można zobaczyć już 12 września o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Zapraszamy do kin tym bardziej, że wrześniowy pokaz to pożegnanie z tytułem – ostatnia szansa, żeby zobaczyć genialną rolę McKellena, który oznajmił, że ten spektakl to jego ostatnia Szekspirowska kreacja.

Tej jesieni w Multikinie także dwie wersje kultowej historii Frankensteina. 26 września w roli tytułowej widzowie będą mogli zobaczyć Jonny Lee Millera, a w Stworzenie wcieli się Benedict Cumberbatch; 24 października role się odwrócą – jako Frankensteina zobaczymy Cumberbatcha, jako Stworzenie Millera. To wyjątkowa okazja, by na kinowym ekranie obejrzeć teatralny pojedynek dwóch Sherlocków, który wyreżyserował  (powracając do teatralnych korzeni) Danny Boyle – laureat Oscara, twórca filmów  Trainspotting i Slumdog. Milioner z ulicy.

Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych, które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Mary Shelley Frankenstein albo Współczesny Prometeusz (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Na Frankensteina I zapraszamy już 26 września o godz. 19:00 do kin sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Stary Browar), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Targówek, Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Zabrzu.

Frankensteina II zaprezentujemy 24 października o godz. 19:00 w kinach sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Stary Browar), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Targówek, Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Zabrzu.

Spektakle Frankenstein I i Frankenstein II rekomendowane dla widzów od 15 roku życia.

Bilety na Króla Leara, Frankensteina I, a także Frankensteina II już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl.

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób oraz bilety szkolne dla zorganizowanych grup szkolnych do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach.

Organizator: Multikino S.A.

Partner Strategiczny Teatrów w Multikinie: British Council

Dystrybutor National Theatre Live: Cikanek Film Sp. z o.o. / nazywowkinach.pl

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.